Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/yurij-andrukhovych/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Юрій Андрухович - книги та біографія

Юрій Андрухович

Юрій Андрухович є одним із найвідоміших в країні поетів й прозаїків, а також есеїстом та перекладачем із англійської, німецької, польської та російської мов. Народився в 1960 році в Івано-Франківську, де нині живе й працює.

Андрухович є одним із найяскравіших авторів Станіславського феномену – спільноти письменників і митців, що розвинулася на зламі вісімдесятих-дев’яностих років в Івано-Франківську й стала справжнім творчим вибухом того часу. Феномен засвідчив появу нової сучасної літератури європейського ґатунку. В авангарді тодішніх змін у літпроцесі разом із Тарасом Прохаськом, Юрієм Іздриком, Володимиром Єшкілєвим та іншими стояв Юрій Андрухович.

Андрухович закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного Інституту у Львові та літературні курси при Літературному Інституті імені Максима Горького в Москві. Працював журналістом у газеті, служив в армії. У 90-х разом із Іздриком видавали «Четвер» – видання, в якому окреслилися літературні канони Станіславського феномену. У середині вісімдесятих років Юрій Андрухович із Олександром Ірванцем та Віктором Небораком заснували творче об’єднання «Бу-Ба-Бу» («Бурлеск-Балаган-Буфонада»). Угрупування відгукувалося на тогочасні події й було опозиційним до офіційної літератури. Автори використовували прийоми постмодернізму й неоавангардизму: у їхніх творах було чимало свободи, епатажу, карнавалізму, бурлеску. Саме в «Бу-Ба-Бу» за Андруховичем закріпилося звання «Патріарха». Сьогодні ж письменника символічно називають Патріархом сучасної української літератури.

Основний творчий доробок Юрія Андруховича складається з прози й поезії. Найвідомішими романами автора є «Рекреації», «Московіада», «Перверзія», «Дванадцять обручів», «Таємниця…». Твори Андруховича перекладені багатьма європейськими мовами й відзначені престижними закордонними нагородами, з-поміж яких – премія «За європейське взаєморозуміння», німецька медаль Ґете.

У творах Андруховича відчувається ігровий стиль, ліричність поєднується з іронією, традиційні сюжети переосмислюються й відсилають читача до творів попередників. Інтертекстуальність, міфологізм, символізм – прикметні ознаки письма автора. Талант Юрія Андруховича проявився також в есеїстиці і навіть у музиці – письменник є учасником польського гурту Karbido. Також Андрухович грає у виставі «Альберт, або Найвища форма страти», поставленій за однойменним оповіданням автора.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image