Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/yurij-andrukhovych/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Юрій Андрухович

Юрій Андрухович

Життєпис

Юрій Андрухович є одним із найвідоміших в країні поетів й прозаїків, а також есеїстом та перекладачем із англійської, німецької, польської та російської мов. Народився в 1960 році в Івано-Франківську, де нині живе й працює.

Андрухович є одним із найяскравіших авторів Станіславського феномену – спільноти письменників і митців, що розвинулася на зламі вісімдесятих-дев’яностих років в Івано-Франківську й стала справжнім творчим вибухом того часу. Феномен засвідчив появу нової сучасної літератури європейського ґатунку. В авангарді тодішніх змін у літпроцесі разом із Тарасом Прохаськом, Юрієм Іздриком, Володимиром Єшкілєвим та іншими стояв Юрій Андрухович.

Андрухович закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного Інституту у Львові та літературні курси при Літературному Інституті імені Максима Горького в Москві. Працював журналістом у газеті, служив в армії. У 90-х разом із Іздриком видавали «Четвер» – видання, в якому окреслилися літературні канони Станіславського феномену. У середині вісімдесятих років Юрій Андрухович із Олександром Ірванцем та Віктором Небораком заснували творче об’єднання «Бу-Ба-Бу» («Бурлеск-Балаган-Буфонада»). Угрупування відгукувалося на тогочасні події й було опозиційним до офіційної літератури. Автори використовували прийоми постмодернізму й неоавангардизму: у їхніх творах було чимало свободи, епатажу, карнавалізму, бурлеску. Саме в «Бу-Ба-Бу» за Андруховичем закріпилося звання «Патріарха». Сьогодні ж письменника символічно називають Патріархом сучасної української літератури.

Основний творчий доробок Юрія Андруховича складається з прози й поезії. Найвідомішими романами автора є «Рекреації», «Московіада», «Перверзія», «Дванадцять обручів», «Таємниця…». Твори Андруховича перекладені багатьма європейськими мовами й відзначені престижними закордонними нагородами, з-поміж яких – премія «За європейське взаєморозуміння», німецька медаль Ґете.

У творах Андруховича відчувається ігровий стиль, ліричність поєднується з іронією, традиційні сюжети переосмислюються й відсилають читача до творів попередників. Інтертекстуальність, міфологізм, символізм – прикметні ознаки письма автора. Талант Юрія Андруховича проявився також в есеїстиці і навіть у музиці – письменник є учасником польського гурту Karbido. Також Андрухович грає у виставі «Альберт, або Найвища форма страти», поставленій за однойменним оповіданням автора.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 15.04.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%