Януш Леон Вишневський - книги та біографія
Януш Вишневський – науковець та популярний польський письменник, який народився у 1954 році в Польщі. У чотирнадцятирічному віці він вступив в морське училище, а через п’ять років отримав диплом моряка далекого плавання. Згодом майбутній письменник навчався в університеті Торуне у сфері фізики й захистив докторську дисертацію, а також паралельно штудіював фінанси на економічному факультеті. Пізніше він захистив у Лодзі дисертацію по хімії і отримав ступінь доктора інформатики. Письменник був одружений та має двох доньок.
Перша книга Януша Вишневського «С@мотність в мережі» (2001) з’явилася, коли тому було 47 років, хоча за його словами ідея твору у нього з’явилася ще у 1987 році. Автор вказує, що час написання роману співпав з «депресією після успіху» – це було розлучення під час отримання докторського ступеню з хімії. Героями книги були реальні люди, яких протягом життя зустрічав письменник. Після публікації роман три роки не покидав списку бестселерів Польщі – всього було продано близько 300 000 екземплярів, також твір витримав багато перевидань.
Наступним його романом стало «Повторення долі» (2004), в якому Януш Вишневський з притаманною йому проникливістю розповідає історію двох людей – цього разу про самовідданість і жертовність, вибір між самотністю та коханням. Через 5 років виходить наступний роман під назвою «Бікіні» – історія любові американця та німкені, яка розгортається в останній рік Другої світової війни. Анна, яка є героїнею роману, красуня з чудовою англійською, мріє про кар’єру фотографа. Американець забирає її до Нью-Йорку, де перед нею відкривається інший світ. Також письменник має велику кількість збірок оповідань та новел, твори в яких розповідають про кохання у різних його проявах. У 2014 році з’являється роман «Гранд» – книга про історичний готель в Сопоті, в якому у різний час жили Марлен Дітріх, Шарль де Голль, Гітлер, Шакіра, Путін, і посвячує в секрети його сучасних постояльців.
Сам письменник називає себе віруючим в Бога фізиком і уточнює, що для нього це не релігія, а філософія: «Є речі, які я не можу пояснити з наукової точки зору, і, мабуть, це є Бог. Раз на місяць по понеділках, коли костел порожній, приходжу в храм, щоб подумати, поговорити. Загалом, я не типовий поляк». Попри велику кількість написаних текстів, література – це більше хобі для Януша Вишневського, основним заняттям для нього є наука.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена