Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vsevolod-nestayko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Всеволод Нестайко - книги та біографія

Всеволод Нестайко

Всеволод Нестайко — український письменник, який вважається класиком сучасної дитячої літератури. Народився майбутній письменник у Бердичеві 30 січня 1930 року.

Коли маленькому Всеволоду було три роки його батько помер і він був змушений разом з матір’ю переїхати до Києва. У Києві він і закінчив школу. У дитинстві та тривалий час після мріяв стати капітаном судна й вирушати у далекі плавання та на власні очі побачити далекі краї про які писав його улюблений автор Жюль Верн, але через проблеми із зором не зміг здійснити свою мрію, тому вступає до Київського університету імені Тараса Шевченка на філологічний факультет. Після навчання працював редактором у багатьох українських журналах. А вже у 1956 році почав завідувати дитячим видавництвом «Веселка». Все своє життя письменник жив і працював у Києві. Помер Всеволод Зіновійович 16 серпня 2014 року.

Творчість

Усі твори Всеволода Нестайка наповненні повчальними історіями, цікавими персонажами, які весь потрапляють у комічні ситуації та фірмовим гумором автора. Перші оповідання для дітей автор почав друкувати у журналах «Барвінок» та «Піонерія». Перша книжка вийшла друком у 1956 році та називалася «Шурка і Шурко». Всеволод Нестайко активно писав понад 50 років і за цей час він видав понад 40 книжок. «Тореадори з Васюківки» — найпопулярніша книга автора, яка принесла йому найбільше визнання за мотивами цієї історію був знятий однойменний фільм, який переміг на багатьох міжнародних конкурсах й отримав нагороди. Також великою популярністю користуються такі книги, як: «Космонавти з нашого будинку», «Неймовірні детективи», цикл книг «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Таємничий голос за спиною» та багато інших.

Всеволод Нестайко отримав багато літературних премій серед них: премія імені Лесі Українки, премія імені Миколи Трублаїні, премія імені Олександра Копиленка. Також автор був нагороджений у 2010 році Орденом Ярослава Мудрого, а у 2012 році отримав відзнаку «Золотий письменник України».

Твори Всеволода Нестайка перекладені більш ніж 20 мовами світу і це не дивно, адже його книги допомагають виховувати у дітей почуття справедливості, чесності доброти, дружби і поряд з цим засуджують негативні якості, такі як корисливість, егоїзм та інші. І тому книги Всеволода Нестайка уже тривалий час користуються великою популярністю у дітей різного віку.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image