Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/vsevolod-nestayko/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Всеволод Нестайко

Всеволод Нестайко

Життєпис

Всеволод Нестайко — український письменник, який вважається класиком сучасної дитячої літератури. Народився майбутній письменник у Бердичеві 30 січня 1930 року.

Коли маленькому Всеволоду було три роки його батько помер і він був змушений разом з матір’ю переїхати до Києва. У Києві він і закінчив школу. У дитинстві та тривалий час після мріяв стати капітаном судна й вирушати у далекі плавання та на власні очі побачити далекі краї про які писав його улюблений автор Жюль Верн, але через проблеми із зором не зміг здійснити свою мрію, тому вступає до Київського університету імені Тараса Шевченка на філологічний факультет. Після навчання працював редактором у багатьох українських журналах. А вже у 1956 році почав завідувати дитячим видавництвом «Веселка». Все своє життя письменник жив і працював у Києві. Помер Всеволод Зіновійович 16 серпня 2014 року.

Творчість

Усі твори Всеволода Нестайка наповненні повчальними історіями, цікавими персонажами, які весь потрапляють у комічні ситуації та фірмовим гумором автора. Перші оповідання для дітей автор почав друкувати у журналах «Барвінок» та «Піонерія». Перша книжка вийшла друком у 1956 році та називалася «Шурка і Шурко». Всеволод Нестайко активно писав понад 50 років і за цей час він видав понад 40 книжок. «Тореадори з Васюківки» — найпопулярніша книга автора, яка принесла йому найбільше визнання за мотивами цієї історію був знятий однойменний фільм, який переміг на багатьох міжнародних конкурсах й отримав нагороди. Також великою популярністю користуються такі книги, як: «Космонавти з нашого будинку», «Неймовірні детективи», цикл книг «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Таємничий голос за спиною» та багато інших.

Всеволод Нестайко отримав багато літературних премій серед них: премія імені Лесі Українки, премія імені Миколи Трублаїні, премія імені Олександра Копиленка. Також автор був нагороджений у 2010 році Орденом Ярослава Мудрого, а у 2012 році отримав відзнаку «Золотий письменник України».

Твори Всеволода Нестайка перекладені більш ніж 20 мовами світу і це не дивно, адже його книги допомагають виховувати у дітей почуття справедливості, чесності доброти, дружби і поряд з цим засуджують негативні якості, такі як корисливість, егоїзм та інші. І тому книги Всеволода Нестайка уже тривалий час користуються великою популярністю у дітей різного віку.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.