Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/volodymyr-rutkivskyj/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Володимир Рутківський

Володимир Рутківський

Життєпис

Володимир Рутківський — народився 18 квітня 1937 року у с. Хрестителеве, що на Черкащині. Ще у шкільні роки він виявив неабиякі здібності до історії й навіть очолював археологічний гурток, який існував при школі. Після закінчення школи поступив до Одеського політехнічного інституту. Перші твори майбутнього автора вийшли друком у 1959 році. Також він закінчив Вищі літературні курси при Московському Літературному інституті. А вже з 1969 року Володимир Рутківський стає членом Одеської обласної Національної Спілки Письменників. Важке фінансове становище змушує молодого автора іти працювати на завод, але як тільки випадає нагода він звільняється і після цього влаштувався новинарем. Уже не один рік Володимир Рутківський очолює журі на міжнародному літературному конкурсі «Корнейчуковська премія».

Сьогодні автор живе й працює в Одесі.

Творчість

Твори Рутківського — це захоплива суміш фантастичної вигадки й історичних фактів і це допомагає йому створювати неймовірно цікаві сюжети для своїх книг, які не залишать байдужими, як дорослих так і дітей. Літературний шлях Володимир Рутківський розпочав з поезії й у його доробку є сім поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: «Краплини сонця», «Плоти», «Повітря на двох».

Незабаром він перейшов до написання прози й більшість своїх робіт писав дітям та юнакам. За часів радянської влади Володимир Рутківський неодноразово був звинувачений у націоналізмі й єдине на той час дитяче видавництво в Україні «Веселка» відмовлялося його друкувати, в той час, як московські видавництва перекладали на російську мову його твори та видавали.

В Україні про Володимира Рутківського у більш широких колах дізналися після проголошення Незалежності. А неабияку популярність йому принесли романи про пригоди джур спочатку — це було три книги: «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», а у 2012 році автор отримав за цю трилогію Шевченківську премію. А згодом несподівано для всіх вийшла четверта частина із серії про джур, а саме — «Джура і Кудлатик». І таким чином трилогія стала тетралогією. Усі ці книги вийшли у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

У 2011 році Володимир Рутківський стає лауреатом престижної премії «Книга року БІ-БІ-СІ» за свій роман «Сині води», де розповідається про одну з найбільших битв у середньовічній Європі. Роман вийшов друком у видавництві «Навчальна книга - Богдан». Ще один роман автора, а саме «Сторожова застава» екранізували й восени 2017 року відбудеться прем’єра у всіх кінотеатрах України. Окрім вище перелічених книжок популярністю також користуються, такі твори автора, як: «Гості на мітлі», «Бухтик з тихого затону», «Канікули у Воронівці», «Намети над річкою», «Слуга баби-Яги», «Земля майстрів», «Потерчата».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.