Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/volodymyr-rutkivskyj/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Володимир Рутківський - книги та біографія

Володимир Рутківський

Володимир Рутківський — народився 18 квітня 1937 року у с. Хрестителеве, що на Черкащині. Ще у шкільні роки він виявив неабиякі здібності до історії й навіть очолював археологічний гурток, який існував при школі. Після закінчення школи поступив до Одеського політехнічного інституту. Перші твори майбутнього автора вийшли друком у 1959 році. Також він закінчив Вищі літературні курси при Московському Літературному інституті. А вже з 1969 року Володимир Рутківський стає членом Одеської обласної Національної Спілки Письменників. Важке фінансове становище змушує молодого автора іти працювати на завод, але як тільки випадає нагода він звільняється і після цього влаштувався новинарем. Уже не один рік Володимир Рутківський очолює журі на міжнародному літературному конкурсі «Корнейчуковська премія».

Сьогодні автор живе й працює в Одесі.

Творчість

Твори Рутківського — це захоплива суміш фантастичної вигадки й історичних фактів і це допомагає йому створювати неймовірно цікаві сюжети для своїх книг, які не залишать байдужими, як дорослих так і дітей. Літературний шлях Володимир Рутківський розпочав з поезії й у його доробку є сім поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: «Краплини сонця», «Плоти», «Повітря на двох».

Незабаром він перейшов до написання прози й більшість своїх робіт писав дітям та юнакам. За часів радянської влади Володимир Рутківський неодноразово був звинувачений у націоналізмі й єдине на той час дитяче видавництво в Україні «Веселка» відмовлялося його друкувати, в той час, як московські видавництва перекладали на російську мову його твори та видавали.

В Україні про Володимира Рутківського у більш широких колах дізналися після проголошення Незалежності. А неабияку популярність йому принесли романи про пригоди джур спочатку — це було три книги: «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», а у 2012 році автор отримав за цю трилогію Шевченківську премію. А згодом несподівано для всіх вийшла четверта частина із серії про джур, а саме — «Джура і Кудлатик». І таким чином трилогія стала тетралогією. Усі ці книги вийшли у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

У 2011 році Володимир Рутківський стає лауреатом престижної премії «Книга року БІ-БІ-СІ» за свій роман «Сині води», де розповідається про одну з найбільших битв у середньовічній Європі. Роман вийшов друком у видавництві «Навчальна книга - Богдан». Ще один роман автора, а саме «Сторожова застава» екранізували й восени 2017 року відбудеться прем’єра у всіх кінотеатрах України. Окрім вище перелічених книжок популярністю також користуються, такі твори автора, як: «Гості на мітлі», «Бухтик з тихого затону», «Канікули у Воронівці», «Намети над річкою», «Слуга баби-Яги», «Земля майстрів», «Потерчата».

Сортувати по
Злюще цапище
-23%
Злюще цапище
Володимир Рутківський
311 грн
240 грн
Купити
Сині Води (Світовид)
-22%
Сині Води (Світовид)
Володимир Рутківський
245 грн
191 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image