Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/volodimir-vinnichenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Володимир Винниченко - книги та біографія

Володимир Винниченко

Книги Володимира Кириловича Винниченка належать до золотого фонду української літератури, в якій він свого часу навіть започаткував новий напрям.

Коротка біографія Володимира Винниченка розпочинається 16 липня 1880 року в м. Єлисаветград (нині Кропивницький). Освіту він здобував у народній школі, Єлисаветградській гімназії, звідки за участь у революційній організації згодом був виключений. Однак це не зупинило його тяги до навчання, тому через деякий час він отримує диплом («атестат зрілості») як стороння особа у Златопільській чоловічій гімназії. 

1901 року вступає на юридичний факультет Київського університету св. Володимира та активно бере участь у революційному русі, вступає до РУПу (згодом — УСДРП), проводить агітаційну роботу, за що його виключають з університету та ув’язнюють у Лук’янівській в’язниці, звідки він через деякий час утікає. Згодом знову черга нових арештів, утеч та еміграція в Німеччину. Однак на початку Першої світової війни Винниченко повертається до Росії та мешкає там під вигаданим ім’ям.

У 1917 році повертається до України та береться до активної політичної роботи, стає членом Української Центральної Ради, очолює Генеральний секретаріат, виступає проти мілітаризму та за розпуск збройних сил, через що зазнає критики з боку опонентів.

Володимир Винниченко — автор чи не всіх декларацій та законодавчих актів УНР. Разом із тим у своїх статтях він негативно висловлюється щодо українських самостійників. У 1918 році очолює опозиційний до влади Павла Скоропадського союз та наполягає на державному перевороті. Після перевороту стає головою Директорії. Через суперечності із Симоном Петлюрою йде у відставку та переїздить за кордон. В еміграції продовжує свою політичну та творчу діяльність.

Твори Володимира Винниченка — це оповідання, повісті, романи та драми світового рівня, здебільшого написані в дусі неореалізму. Він також автор першого українського науково-фантастичного утопічного роману «Сонячна машина».

Біографія Олександра Довженка також часто викликає суперечки в сучасників, однак ми не можемо заперечувати, яку визначну роль зіграла ця людина в розвитку української літератури та кіно.

Сортувати по
Рівновага (Vivat Класика)
-41%
Рівновага (Vivat Класика)
Володимир Винниченко
543 грн
320 грн
Купити
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image