Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/tuve-yansson/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Туве Янссон - книги та біографія

Туве Янссон

Туве Янссон — відома фінська письменниця, художниця та ілюстраторка. Народилася у Гельсінкі 9 серпня 1914 року.

Зростала Туве у богемній родині її матір була відомою художницею та ілюстраторкою книжок, а батько був скульптором. Закінчивши середню школу вона продовжує навчання у Швеції в Коледжі Мистецтв, а практику проходить в художніх школах Франції, Італії та Німеччини. Після закінчення навчання вона повертається додому і малює карикатури на замовлення різних газет та журналів. Усе подальше життя Туве живе й працює у Фінляндії.

Якийсь час письменниця була зарученою із фінським журналістом, але перед весіллям їхні стосунки обірвалися. Згодом авторка усвідомила свою бісексуальність і наступні 46 років прожила у шлюбі із жінкою.

Туве, ще з дитинства захоплювалася англійською літературою особливе місце посідали твори Джона Толкіна та Льюїса Керрола.

У 1938 році вона пише дитячу книжку «Малюк троль та велика повінь», і сама береться її ілюструвати, робота над цією книгою триває досить довго й у світ вона виходить лише 1945 році. І після цього авторка зрозуміла, що тепер нічим іншим не зможе займатися окрім писання й ілюстрування. І у період з 1950-1960 років вона написала 8 книжок про пригоди Мумі-тролів. Ці книги принесли авторці всесвітню славу і були перекладені багатьма мовами світу. Українською мовою книги про пригоди Мумі-тролів вийшли у видавництві «Видавництво Старого Лева». Окрім книг про казкових героїв «Видавництво Старого Лева» також видало збірку оповідань авторки «Літня книжка».

Книги про пригоди Мумі-тролів були неодноразово екранізовані, також за ними ставили п’єси та спектаклі. Попри це сама авторка до своєї популярності ставилася спокійно і жила тихим та простим життям. Окрім багатьох нагород, таких як: Премія імені Г. К. Андерсена, медаль Нільса Гольґерсона за книгу «А що буде потім?», медаль Е. Бесков за ілюстрації до повісті «Чарівна зима», премія Рудольфа Койву. У Фінляндії авторку вважають національною героїнею, а персонажів з її творів можна зустріти на тролейбусах, у рекламах, Мумі-тролі у Фінляндії це неодмінна частина масової культури.

Більшість творів Туве Янссон пригодницького характеру. Її книги наповнені психологізмом й реалізмом коли стосується пригод та побуту головних героїв і до цього всього додаються ще казкові персонажі, які потрапляють у різні халепи. Тому творчість Туве Янссон не залишить байдужими ні дітей, ні їхніх батьків.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image