Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/tuve-yansson/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Туве Янссон

Туве Янссон

Життєпис

Туве Янссон — відома фінська письменниця, художниця та ілюстраторка. Народилася у Гельсінкі 9 серпня 1914 року.

Зростала Туве у богемній родині її матір була відомою художницею та ілюстраторкою книжок, а батько був скульптором. Закінчивши середню школу вона продовжує навчання у Швеції в Коледжі Мистецтв, а практику проходить в художніх школах Франції, Італії та Німеччини. Після закінчення навчання вона повертається додому і малює карикатури на замовлення різних газет та журналів. Усе подальше життя Туве живе й працює у Фінляндії.

Якийсь час письменниця була зарученою із фінським журналістом, але перед весіллям їхні стосунки обірвалися. Згодом авторка усвідомила свою бісексуальність і наступні 46 років прожила у шлюбі із жінкою.

Туве, ще з дитинства захоплювалася англійською літературою особливе місце посідали твори Джона Толкіна та Льюїса Керрола.

У 1938 році вона пише дитячу книжку «Малюк троль та велика повінь», і сама береться її ілюструвати, робота над цією книгою триває досить довго й у світ вона виходить лише 1945 році. І після цього авторка зрозуміла, що тепер нічим іншим не зможе займатися окрім писання й ілюстрування. І у період з 1950-1960 років вона написала 8 книжок про пригоди Мумі-тролів. Ці книги принесли авторці всесвітню славу і були перекладені багатьма мовами світу. Українською мовою книги про пригоди Мумі-тролів вийшли у видавництві «Видавництво Старого Лева». Окрім книг про казкових героїв «Видавництво Старого Лева» також видало збірку оповідань авторки «Літня книжка».

Книги про пригоди Мумі-тролів були неодноразово екранізовані, також за ними ставили п’єси та спектаклі. Попри це сама авторка до своєї популярності ставилася спокійно і жила тихим та простим життям. Окрім багатьох нагород, таких як: Премія імені Г. К. Андерсена, медаль Нільса Гольґерсона за книгу «А що буде потім?», медаль Е. Бесков за ілюстрації до повісті «Чарівна зима», премія Рудольфа Койву. У Фінляндії авторку вважають національною героїнею, а персонажів з її творів можна зустріти на тролейбусах, у рекламах, Мумі-тролі у Фінляндії це неодмінна частина масової культури.

Більшість творів Туве Янссон пригодницького характеру. Її книги наповнені психологізмом й реалізмом коли стосується пригод та побуту головних героїв і до цього всього додаються ще казкові персонажі, які потрапляють у різні халепи. Тому творчість Туве Янссон не залишить байдужими ні дітей, ні їхніх батьків.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 11:00 11.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%