Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/trumen-kapote/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Трумен Капоте - книги та біографія

Трумен Капоте

Трумен Капоте — відомий у всьому світі американський письменник, драматург театру й кіно та актор.

Народився майбутній письменник в Новому Орлеані, штат Луїзіана в сім'ї сімнадцятирічної Лілі Мей Фолк і комівояжера Аркулуса Персонаса. Його батьки розлучилися, коли йому було чотири, і відправили його в Монреаль, штат Алабама, де він до п'яти років жив у родичів матері. В Монреалі його сусідкою була Гарпер Лі, яка за слухами наділила персонажа Діла з «Вбити пересмішника» рисами Капоте.

Капоте самостійно навчився читати й писати, ще перед вступом у школу. У віці п'яти років його часто можна було побачити зі словником і блокнотом в руках, а в 11 років він вже пробував писати свої перші оповідання.

Кожної суботи він їздив з Монровилля в сусідній Мобіл, місто на побережжі Мексиканської затоки, і одного разу там відправив своє оповідання «Стара місіс Бизибаді» на дитячий літературний конкурс, який влаштовувала місцева газета «Мобіл Прес Реджистер». Літературний дебют Капоте був гідний нагороди з відзнакою: «За високий літературний рівень».

Про своє дитинство Капоте казав: «Я почав серйозно писати, коли мені було одинадцять. І точно так само, як інші діти повертаються додому і займаються на скрипці, піаніно чи чомусь подібному, я приїжджав зі школи й сідав писати не менше трьох годин. Я одержимий цим». У 1935 році він вступає в Нью-Йоркську школу, а потім до Воєнної академії Сент-Джозеф. В 1939 році сім'я Капоте переїжджає в Гринвіч, Коннектикут, де Трумен навчається у школі останньої ступені й веде в школі газету та літературний журнал «Зелена відьма». Коли він перебирається жити в Нью-Йорк в 1942 році, він поступає до школи Франкліна, яку закінчується в 1943 році. Після цього Капоте не отримав більше ніякої офіційної освіти.

Тривалий час він живе й працює у Нью-Йорку, але згодом перебирається до Лос-Анджелеса, де й помирає 1985 року. Його тіло піддали кремації згідно з його заповітом.

В 2013 році було знайдено 14 раніше неопублікованих історій, написаних Капоте у віці 11-19 років, вони були виявлені в архіві Публічної бібліотеки Нью-Йорку. Згодом їх опублікували в «Рендом Гаус» в 2015 році під назвою «Ранні розповіді Трумена Капоте».

В 1943-1946 р. Капоте пише ряд творів — «Міріам», «Моя сторона праворуч», «Зачини останні двері». Його розповіді публікуються і в літературних квартальних виданнях, і в популярних журналах найбільш відомими творами автора є — «Холоднокровне вбивство» і «Сніданок у Тіффані».

Твори Капоте неодноразово були екранізованими нерідко і сам автор грав у кіно.

Книги Трумена Капоте українською мовою виходять друком одразу у двох видавництвах, а саме: «Віват» та «Komubok». Серед українських читачів особливою популярністю користуються книги — «Інші голоси інші кімнати» та звичайно ж «Сніданок у Тіффані»

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту

Тільки зараз!

Знижки до дня сім'ї

до -50% на все

Детальніше
Знижки до -50%