Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/trumen-kapote/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Трумен Капоте

Трумен Капоте

Життєпис

Трумен Капоте — відомий у всьому світі американський письменник, драматург театру й кіно та актор.

Народився майбутній письменник в Новому Орлеані, штат Луїзіана в сім'ї сімнадцятирічної Лілі Мей Фолк і комівояжера Аркулуса Персонаса. Його батьки розлучилися, коли йому було чотири, і відправили його в Монреаль, штат Алабама, де він до п'яти років жив у родичів матері. В Монреалі його сусідкою була Гарпер Лі, яка за слухами наділила персонажа Діла з «Вбити пересмішника» рисами Капоте.

Капоте самостійно навчився читати й писати, ще перед вступом у школу. У віці п'яти років його часто можна було побачити зі словником і блокнотом в руках, а в 11 років він вже пробував писати свої перші оповідання.

Кожної суботи він їздив з Монровилля в сусідній Мобіл, місто на побережжі Мексиканської затоки, і одного разу там відправив своє оповідання «Стара місіс Бизибаді» на дитячий літературний конкурс, який влаштовувала місцева газета «Мобіл Прес Реджистер». Літературний дебют Капоте був гідний нагороди з відзнакою: «За високий літературний рівень».

Про своє дитинство Капоте казав: «Я почав серйозно писати, коли мені було одинадцять. І точно так само, як інші діти повертаються додому і займаються на скрипці, піаніно чи чомусь подібному, я приїжджав зі школи й сідав писати не менше трьох годин. Я одержимий цим». У 1935 році він вступає в Нью-Йоркську школу, а потім до Воєнної академії Сент-Джозеф. В 1939 році сім'я Капоте переїжджає в Гринвіч, Коннектикут, де Трумен навчається у школі останньої ступені й веде в школі газету та літературний журнал «Зелена відьма». Коли він перебирається жити в Нью-Йорк в 1942 році, він поступає до школи Франкліна, яку закінчується в 1943 році. Після цього Капоте не отримав більше ніякої офіційної освіти.

Тривалий час він живе й працює у Нью-Йорку, але згодом перебирається до Лос-Анджелеса, де й помирає 1985 року. Його тіло піддали кремації згідно з його заповітом.

В 2013 році було знайдено 14 раніше неопублікованих історій, написаних Капоте у віці 11-19 років, вони були виявлені в архіві Публічної бібліотеки Нью-Йорку. Згодом їх опублікували в «Рендом Гаус» в 2015 році під назвою «Ранні розповіді Трумена Капоте».

В 1943-1946 р. Капоте пише ряд творів — «Міріам», «Моя сторона праворуч», «Зачини останні двері». Його розповіді публікуються і в літературних квартальних виданнях, і в популярних журналах найбільш відомими творами автора є — «Холоднокровне вбивство» і «Сніданок у Тіффані».

Твори Капоте неодноразово були екранізованими нерідко і сам автор грав у кіно.

Книги Трумена Капоте українською мовою виходять друком одразу у двох видавництвах, а саме: «Віват» та «Komubok». Серед українських читачів особливою популярністю користуються книги — «Інші голоси інші кімнати» та звичайно ж «Сніданок у Тіффані»

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.