Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/taras-shevchenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко

Життєпис

Тарас Шевченко — всесвітньо відомий український поет, художник і революціонер.

Літературна спадщина Шевченка, особливо поезія, зокрема збірник «Кобзар», вважається основою сучасної української літератури й літературної української мови. Також Тарас Шевченко був діячем українського національного відродження та членом Кирило-Мефодіївського братства.

Народився майбутній письменник 9 березня 1814 року у селі Моринці, сьогодні Черкаська область. Тарас був третьою диною в сім'ї кріпаків. Рід Шевченків брав свій початок від козака Андрія, який у 17 ст. покидає Запорізьку Січ та оселяється у Моринцях.

Згодом сім’я змушена покинути Моринці й переїздить у село Кирилівка, яке згодом перейменують у Шевченкове. У цьому ж селі й проходять дитячі роки Шевченка. У віці 8 років батьки відають Тараса до місцевого дяка, аби той навчав його грамотності. У 1823 році помирає мати поета й батько одружується вдруге. Після смерті батька, а це сталося у 1825 році Тарасу тоді було 12 років він тікає з дому, бо мачуха неодноразово жорстоко з ним поводилася і починає вести кочове життя: спочатку прислужував у дяка-вчителя, потім по навколишніх селах у дяків-малярів («іконописців»). Також Шевченко пас овець, потім служив у місцевого священика погоничем. У школі дяка-вчителя Шевченко навчився грамоти, а у малярів познайомився з елементарними засобами малювання. На шістнадцятому році життя, він став «козачком» (прислугою) у нового поміщика Енгельгардта. У весь свій вільний час Шевченко малює.

Коли Енгельгардт помічає талант хлопця він відправляє його навчатися малювати у Литву згодом він продовжує навчання у Санк-Петербурзі. Енгельгардт мав намір зробити Шевченка своїм придворним художником, але друзі Шевченка митці з якими він познайомився в Росії викупили його з рабства.

Період з 1840 по 1846 був кращим в житті поета. В цей час розквітло його поетичне обдарування. У 1840 році вийшов його невеличкий збірник поезії під назвою «Кобзар». У 1842 році він пише найбільший свій твір — «Гайдамаки». У другій половині 1840-вих він пише, ще ряд своїх відомих творів серед, яких і «Катерина» згодом Шевченко намалював однойменну картину до цієї поеми. У 1845-1847 році поет подорожує Україною, де його радо зустрічають.

У поезії Шевченка влада бачила загрозу і сатиру на себе. Тому було вирішено 30 травня 1847 року, що Шевченко по рекрутської повинності підлягав військовій службі рядовим в Окремому Оренбурзькому корпусі, який розміщувався в Оренбурзькому краї, а на його особовій справі було написано «під найсуворіший нагляд начальства з забороною писати й малювати». 

 У 1858 році Шевченко повертається до Санкт-Петербурга, де починає активно писати й малювати. У 1859 році знову подорожує Україною, а 2 вересня 1860 року йому було присуджено ступінь академіка з гравірування. Помер в Санкт-Петербурзі 10 березня 1861 роки від водянки.
Похований був спочатку на Смоленському православному кладовищі Санкт-Петербурга, а через 58 днів труну з прахом Т. Г. Шевченка, відповідно до його заповіту, перевезли до України, де його поховали на Чернечій горі біля Канева.

Сьогодні творчість Тараса Григоровича нам відома завдяки його збірці віршів — «Кобзар». У нашій книгарні ви знайдете велику кількість різних видань Кобзаря від кишенькових книг до подарункових.

Сортувати по
Kateryna
-15%
Kateryna
Тарас Шевченко
600 грн
510 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 29.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%