Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/taras-shevchenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Тарас Шевченко - книги та біографія

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко — всесвітньо відомий український поет, художник і революціонер.

Літературна спадщина Шевченка, особливо поезія, зокрема збірник «Кобзар», вважається основою сучасної української літератури й літературної української мови. Також Тарас Шевченко був діячем українського національного відродження та членом Кирило-Мефодіївського братства.

Народився майбутній письменник 9 березня 1814 року у селі Моринці, сьогодні Черкаська область. Тарас був третьою диною в сім'ї кріпаків. Рід Шевченків брав свій початок від козака Андрія, який у 17 ст. покидає Запорізьку Січ та оселяється у Моринцях.

Згодом сім’я змушена покинути Моринці й переїздить у село Кирилівка, яке згодом перейменують у Шевченкове. У цьому ж селі й проходять дитячі роки Шевченка. У віці 8 років батьки відають Тараса до місцевого дяка, аби той навчав його грамотності. У 1823 році помирає мати поета й батько одружується вдруге. Після смерті батька, а це сталося у 1825 році Тарасу тоді було 12 років він тікає з дому, бо мачуха неодноразово жорстоко з ним поводилася і починає вести кочове життя: спочатку прислужував у дяка-вчителя, потім по навколишніх селах у дяків-малярів («іконописців»). Також Шевченко пас овець, потім служив у місцевого священика погоничем. У школі дяка-вчителя Шевченко навчився грамоти, а у малярів познайомився з елементарними засобами малювання. На шістнадцятому році життя, він став «козачком» (прислугою) у нового поміщика Енгельгардта. У весь свій вільний час Шевченко малює.

Коли Енгельгардт помічає талант хлопця він відправляє його навчатися малювати у Литву згодом він продовжує навчання у Санк-Петербурзі. Енгельгардт мав намір зробити Шевченка своїм придворним художником, але друзі Шевченка митці з якими він познайомився в Росії викупили його з рабства.

Період з 1840 по 1846 був кращим в житті поета. В цей час розквітло його поетичне обдарування. У 1840 році вийшов його невеличкий збірник поезії під назвою «Кобзар». У 1842 році він пише найбільший свій твір — «Гайдамаки». У другій половині 1840-вих він пише, ще ряд своїх відомих творів серед, яких і «Катерина» згодом Шевченко намалював однойменну картину до цієї поеми. У 1845-1847 році поет подорожує Україною, де його радо зустрічають.

У поезії Шевченка влада бачила загрозу і сатиру на себе. Тому було вирішено 30 травня 1847 року, що Шевченко по рекрутської повинності підлягав військовій службі рядовим в Окремому Оренбурзькому корпусі, який розміщувався в Оренбурзькому краї, а на його особовій справі було написано «під найсуворіший нагляд начальства з забороною писати й малювати». 

 У 1858 році Шевченко повертається до Санкт-Петербурга, де починає активно писати й малювати. У 1859 році знову подорожує Україною, а 2 вересня 1860 року йому було присуджено ступінь академіка з гравірування. Помер в Санкт-Петербурзі 10 березня 1861 роки від водянки.
Похований був спочатку на Смоленському православному кладовищі Санкт-Петербурга, а через 58 днів труну з прахом Т. Г. Шевченка, відповідно до його заповіту, перевезли до України, де його поховали на Чернечій горі біля Канева.

Сьогодні творчість Тараса Григоровича нам відома завдяки його збірці віршів — «Кобзар». У нашій книгарні ви знайдете велику кількість різних видань Кобзаря від кишенькових книг до подарункових.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image