Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/sylviya-plat/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Сильвія Плат - книги та біографія

Сильвія Плат

Повне ім'я:Sylvia Plath

Сильвія Плат - відома американська поетеса та письменниця, одна з фундаторок жанру «сповідальної поезії» в англомовній літературі.
Письменниця народилась 27 жовтня 1932 року у Бостоні, штат Массачусетс, США, в родині емігранта з Німеччини.
Початкову освіту отримала у школі міста Бредфорд, Сильвія була взірцевою ученицею й демонструвала глибокі знання англійської мови.

Навіть у юності Сильвія Плат була налаштована на успіх, свій перший вірш дівчинка опублікувала у віці 8 років в дитячому розділі газети Boston Herald, окрім письменства, Сильвія рано зарекомендувала себе як митець.
У 1950 році отримала стипендію для навчання у приватному жіночому гуманітарному коледжі, того ж року була опублікована її стаття «Заклик юнацтва за мир у всьому світі» та вірш «Bitter Strawberries».

Отримавши відмову у вступі до Гарварду, та з’ясувавши, що вона не має фінансових можливостей продовжити навчання у минулому коледжі, Плат переводиться у Лоуренс. Її прагнення відповідати власним високим стандартам призвели до розвитку депресії та страхів, і як наслідок, до спроби самогубства.

Після нелегкого одужання, якому передувало лікування в клініці з сеансами електросудомної терапії, Сильвія вступає до омріяного Гарварду на річний курс з літератури.

У 1956 році Плат знайомиться з британським поетом Тедом Г’юзом, того ж року пара одружилась.
У березні 1961 року Сильвія Плат вирішує розпочати роботу над дебютним романом «Під скляним ковпаком», написати який їй вдалося за сімдесят днів. Читачів книга про важку депресію головної героїні побачила лише у 1963 році, за кілька тижнів до самогубства її авторки.
Книга Сильвії Плат стала відображенням її власної боротьби з психічними труднощами й депресією, у своїй поезії та романі письменниця відкрито висловлювала внутрішній біль та сум, й прагнула зрозуміти свої власні почуття невизнаності та відчуженості.

Переглянути асортимент зарубіжної прози та купити книги Сильвії Плат ви можете в інтернет-магазині мережі Книгарня «Є», а також нащих офлайн-кнгарнях.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image