Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/sun-tszy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Сунь-цзи

Сунь-цзи

Життєпис

Сунь-Цзи — відомий китайський стратег, військовий діяч, філософ, який жив у VI ст. до н.е. Популярність йому приніс його трактат по воєнній стратегії «Мистецтво війни». Точна дата народження Сунь-Цзи не відома, але на основі археологічних розкопок, які відбувалися у 1972 році вчені зійшлися на тому, що швидше за все автор жив у період з 544 р. до н.е. до 496 р. до н.е.

Біографічні дані про Сунь-Цзи збереглися завдяки китайському історику Сима Цяні, який жив у один період з відомим стратегом. Сунь-Цзи служив найманим полководцем князю Хо Люю в царстві У. Як розповідає Сима Цянь, що Сунь-Цзи одного разу прийшов до князя і попросив, аби той дав йому усіх своїх наложниць, аби він зміг продемонструвати свою військову майстерність князь погодився. Сунь-Цзи розділив усіх жінок на два табори поставив у кожному з них по командирці та видав їм зброю, коли він почав давати команди, то жінки спершу лише сміялися і нічого не виконували після чого Сунь-Цзи відав наказ стратити за невиконання наказів по одній наложниці з кожної сторони, коли наказ було виконано наложниці наступні команди виконували старанно і без зайвих слів. Хоча князь був здивований такою жорстокістю стосовно безневинних жінок й після цього він посварився із Сунь-Цзи, але коли виникла військова загроза, то князь був змушений покликати Сунь-Цзи та призначити його керувати військом з яким згодом той здобуває дивовижні перемоги.

Сунь-Цзи переміг армію Чу, яка на той час вважалася непереможною і захопив місто Ін. Під час командування військом Сунь-Цзи царство У захопило значну частину сучасного Китаю та увійшло до списку цивілізованого Китаю.

Мистецтво війни

Після значних військових досягнень князь Хо-Люй просить, аби Сунь-Цзи написав книгу про те, як правильно керувати військом і передав свої знання майбутнім поколінням, так і з’являється знаменитий у всьому світі трактат військових дій «Мистецтво війни».

Загалом трактат складається з 13 частин в кожній з яких автор розглядає окремий аспект воєнних дій. Книга Сунь-Цзу була найважливішим підручником по військовій грамотності, як під час його життя так і тривалий час після. Сам автор вважав війну вимушеним злом, яке потрібно уникати за будь-яку ціну. Сунь-Цзи писав, що для перемоги у війні недостатньо лише сильної армії також має бути добре розвинута дипломатія та шпіонаж у країнах, які хочете завоювати. Головні його ідеї в тому що війну потрібно вести швидко, аби не витрачати багато економічних ресурсів. Успішною перемогою у війні він називає, ту коли пролилося, як найменше крові з обох сторін, а переможені капітулювали й дипломатичним шляхом передали владу переможцям. Ще потрібно завжди намагатися уникати військових дій, але не дивлячись на це військо мусить бути дисциплінованим і у разі несподіваного нападу бути готовими до швидкої мобілізації.

«Мистецтво війни» належить до списку «Семи класичних військових творів» на сьогодні існує більш як 20 версій книги.

За філософськими поглядами Сунь-Цзи належав до конфуціанства, але суміщав його із вченням даосистів.

Ось уже більше ніж 2000 років книга «Мистецтво війни» користується популярністю зараз до ідей великого китайського воєначальника звертаються не лише військові, а й політики, директори великих корпорації, аби краще зрозуміти, як керувати своїми підлеглими та розширювати межі свого впливу, адже у книзі подані корисні поради, які допоможуть досягнути успіху не лише у військових діях, а й у повсякденному житті. Книга Сунь-Цзи перекладена більше, ніж 70 мовами світу й українська не виключення.

У 2015 році книжка вийшла у видавництві «Видавництво Старого Лева», а у 2016 році у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 30.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%