Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/richard-dokinz/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Річард Докінз - книги та біографія

Річард Докінз

Річард Докінз – еволюційний біолог, етолог, автор науково-популярних книг. Народився 1941 року у столиці Кенії Найробі. Нині мешкає у Великій Британії. Докінз прославився тим, що популяризує науку та дотримується атеїстичних поглядів.

Річард Докінз зацікавився біологією ще в дитинстві – у Кенії він зростав в середовищі екзотичної флори та фауни. Він щонеділі відвідував англіканську церкву, читав Біблію й молитви, проте вже тоді майбутнього вченого більше цікавила наука. Він захоплено досліджував навколишнє середовище й поступово приходив до висновку, що еволюційна теорія є найбільш переконливою версією походження життя на планеті. Зацікавившись питанням, майбутній вчений відмовився вірити у церковні доктрини і повністю поринув у біологію.

Вступивши до Оксфорду, Докінз почав вивчати зоологію під керівництвом поважного професора, лауреата Нобелівської премії Ніколааса Тінбергена. Після отримання ступенів магістра й доктора наук у 1966 році Річард Докінз залишився працювати в університеті асистентом на кафедрі. Його наукові дослідження того періоду стосувалися поведінки тварин в умовах прийняття рішень. Затим Докінз вирушив до США, де впродовж трьох років був асистентом професора зоології у Каліфорнійському університеті в Берклі. Ці роки учений згадує як одні з найцікавіших у своєму житті: демонстрації проти війни у В’єтнамі, до яких долучався і Докінз, популярність руху хіпі. А в 1970 році Докінз знову повернувся у Великобританію. Став викладачем, а з 1990-го – лектором зоології.

У 1976 році Річард Докінз прославився після публікації своєї книжки «Егоїстичний ген». Основним тезисом праці було утвердження першості гена як чинника природного відбору. Наступні наукові роботи автора розвивали його геноцентричний погляд на еволюцію. Книжка автора «Розширений фенотип: довга рука гена», видана 1982 року, стала однією з найчільніших праць у сучасній еволюційній біології. Видання Річарда Докінза стають бестселерами і завойовують всесвітню популярність: вони перекладені понад 30 мовами.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image