Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/osho/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ошо

Ошо

Життєпис

Ошо народився 11 грудня 1931 року у містечку Кучвад, що знаходиться у центральній Індії. Він був найстаршим з одинадцяти дітей у сім’ї торговців і до семи років його виховували дідусь та бабуся, після народження дідусь дав йому ім’я — Раджа, яке означає Цар. Після смерті дідуся батьки забрали сина та дали йому ім’я — Раджніш Чандра Мохан.
У школі Раджніш був здібним учнем з хорошою успішністю, але часто мав проблеми через свій характер. Оскільки його сім’я належала до релігійної спільноти джайнів. То Раджніш з дитинства цікавився духовним розвитком, експериментував над своїм тілом.
21 березня 1953 року, коли Раджинішу було 21 рік під час медитації він відчув просвітлення, і як потім сам казав, що у ту ніч він вмер, а у його тілі народилася нова особа. Також він заявив, що повністю вільний від минулого й втратив свою біографію.
У 1957 році він закінчив Саугарський університет, з відзнакою й отримав ступінь магістра з філософії.
Він винайшов техніки медитації, які були спеціально призначені для сучасної людини. Згодом Ошо відкриває ашрам, куди зі всього світу з'їжджаються туристи, та шукачі істини, щоб на власні очі побачити й відчути нову техніку медитації. У своїх бесідах Ошо розглядає багато аспектів людської свідомості, наявних систем духовного розвитку й релігій: Будда і вчителі буддистів, суфійські майстри, християнство, індійська класична філософія, тантра, дзен, йога.
У 1981 році здоров'я Ошо погіршилося і він відправився у США на лікування, а його учні там купили ранчо площею 64 га. І заснували там Раджнішпурам. На фестиваль, який там відбувався кожного літа туди з'їжджалися люди зі всього світу. У комуні постійно проживало п’ять тисяч чоловік, але влада США зі самого початку намагалася знищити комуну й у 1985 році їм це вдалося, а Ошо звинуватили у порушенні еміграційного законодавства і взяли його під варту. Він був ув'язнений протягом 12 днів.
1986 року він відправляється у кругосвітню подорож, аби відвідати своїх учнів. Але у кожній країні, яку він відвідує у нього починаються проблеми з владою й поліцією і в кінцевому результаті йому заборонили в’їзд до 21 країну світу. Є версіє, що влада США використала свій вплив, аби йому перешкоджати в’їзд до інших країн.
1987 року Ошо повернувся додому в Пуну, де провів більшість свого життя. І вже через деякий час до Ошо люди тисячами приходять кожного дня, аби почути його вчення і разом з ним медитувати. Здоров'я Ошо все погіршувалося. І 19 січня 1990 року Ошо помирає у віці 58 років. На його гробницею помістили табличку з написом, який за кілька місяців до смерті надиктував сам Ошо: «ОШО. Ніколи не народжувався, ніколи не вмирав, тільки гостював на цій планеті Земля з 11 грудня 1931 по 19 січня 1990 року.»

Вчення Ошо поєднувало у собі різні філософські течії, духовні вчення різних народів. Але особливе місце у його вченнях посідала традиція — дзен. Ошо вірив у те, що кожна людська істота є потенційним Буддою з можливістю повного просвітлення. Також Ошо був вегетаріанцем і негативно ставився до алкоголю й наркотиків. У своїх висловлюваннях він часто критикував інститут шлюбу називаючи його «гробом кохання» і проповідував «вільну любов».

Сам Ошо ніколи не писав книг, а лише надиктовував їх своїм учням. І так у нього з'явилося більше сотні книг. Однією з найпопулярніших його книжок є «Любов, свобода, самобутність. Нове бачення стосунків», яка вийшло українською мовою у видавництві «Terra Incognita». Великою популярністю користуються його книги, такі як «Про чоловіків», «Про жінок», «Народжений з питаннями у серці», «Книга таємниць» та багато інших. Всі книги Ошо сповнені оригінальних ідей і влучних висловлювань, багато з яких давно вже стали крилатими фразами.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 13.04.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%