Ошо - книги та біографія

Ошо народився 11 грудня 1931 року у містечку Кучвад, що знаходиться у центральній Індії. Він був найстаршим з одинадцяти дітей у сім’ї торговців і до семи років його виховували дідусь та бабуся, після народження дідусь дав йому ім’я — Раджа, яке означає Цар. Після смерті дідуся батьки забрали сина та дали йому ім’я — Раджніш Чандра Мохан.
У школі Раджніш був здібним учнем з хорошою успішністю, але часто мав проблеми через свій характер. Оскільки його сім’я належала до релігійної спільноти джайнів. То Раджніш з дитинства цікавився духовним розвитком, експериментував над своїм тілом.
21 березня 1953 року, коли Раджинішу було 21 рік під час медитації він відчув просвітлення, і як потім сам казав, що у ту ніч він вмер, а у його тілі народилася нова особа. Також він заявив, що повністю вільний від минулого й втратив свою біографію.
У 1957 році він закінчив Саугарський університет, з відзнакою й отримав ступінь магістра з філософії.
Він винайшов техніки медитації, які були спеціально призначені для сучасної людини. Згодом Ошо відкриває ашрам, куди зі всього світу з'їжджаються туристи, та шукачі істини, щоб на власні очі побачити й відчути нову техніку медитації. У своїх бесідах Ошо розглядає багато аспектів людської свідомості, наявних систем духовного розвитку й релігій: Будда і вчителі буддистів, суфійські майстри, християнство, індійська класична філософія, тантра, дзен, йога.
У 1981 році здоров'я Ошо погіршилося і він відправився у США на лікування, а його учні там купили ранчо площею 64 га. І заснували там Раджнішпурам. На фестиваль, який там відбувався кожного літа туди з'їжджалися люди зі всього світу. У комуні постійно проживало п’ять тисяч чоловік, але влада США зі самого початку намагалася знищити комуну й у 1985 році їм це вдалося, а Ошо звинуватили у порушенні еміграційного законодавства і взяли його під варту. Він був ув'язнений протягом 12 днів.
1986 року він відправляється у кругосвітню подорож, аби відвідати своїх учнів. Але у кожній країні, яку він відвідує у нього починаються проблеми з владою й поліцією і в кінцевому результаті йому заборонили в’їзд до 21 країну світу. Є версіє, що влада США використала свій вплив, аби йому перешкоджати в’їзд до інших країн.
1987 року Ошо повернувся додому в Пуну, де провів більшість свого життя. І вже через деякий час до Ошо люди тисячами приходять кожного дня, аби почути його вчення і разом з ним медитувати. Здоров'я Ошо все погіршувалося. І 19 січня 1990 року Ошо помирає у віці 58 років. На його гробницею помістили табличку з написом, який за кілька місяців до смерті надиктував сам Ошо: «ОШО. Ніколи не народжувався, ніколи не вмирав, тільки гостював на цій планеті Земля з 11 грудня 1931 по 19 січня 1990 року.»
Вчення Ошо поєднувало у собі різні філософські течії, духовні вчення різних народів. Але особливе місце у його вченнях посідала традиція — дзен. Ошо вірив у те, що кожна людська істота є потенційним Буддою з можливістю повного просвітлення. Також Ошо був вегетаріанцем і негативно ставився до алкоголю й наркотиків. У своїх висловлюваннях він часто критикував інститут шлюбу називаючи його «гробом кохання» і проповідував «вільну любов».
Сам Ошо ніколи не писав книг, а лише надиктовував їх своїм учням. І так у нього з'явилося більше сотні книг. Однією з найпопулярніших його книжок є «Любов, свобода, самобутність. Нове бачення стосунків», яка вийшло українською мовою у видавництві «Terra Incognita». Великою популярністю користуються його книги, такі як «Про чоловіків», «Про жінок», «Народжений з питаннями у серці», «Книга таємниць» та багато інших. Всі книги Ошо сповнені оригінальних ідей і влучних висловлювань, багато з яких давно вже стали крилатими фразами.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена