Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/onore-de-balzak/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Оноре де Бальзак - книги та біографія

Оноре де Бальзак

Внесок Оноре де Бальзака є вагомим не лише для французької, а й для світової літературної спадщини. Письменника називають одним із основоположників жанру реалізму в європейській літературі.

Бальзак народився 1799 року у французькому місті Тур. Дитинство письменника було важким: мати віддала хлопчика в інтернат. Змалку Оноре проявляв літературний хист: захоплювався читанням й писанням. Із 1814 року разом із сім’єю переселився до Парижа, де навчався у приватних школах, слухав лекції в університеті Сорбонна, проходив практику в адвокатському бюро. Через фінансові труднощі в родині змушений був стати адвокатом, однак юридична діяльність зовсім не приваблювала його – вже тоді Бальзак марив письменництвом. Зрештою, йому вдалося домогтися свого: за два роки мав переконати батьків у своєму творчому хисті. Підписали навіть угоду, згідно з якою Оноре де Бальзаку призначалося грошове утримання від сім’ї на вказаний термін. І хоча дебютна драма в віршах не виявилася вдалою, Оноре не відступив. Він шліфував свою письменницьку майстерність, працював по 16 годин на добу, залазив у борги, аж доки праця не увінчалася успіхом. У творчих колах його почали вважати одним із найоригінальніших авторів. У пригоді письменникові стало спостереження за навколишньою дійсністю, увага до деталей та власні поневіряння. В цей час з’являються знамениті «Гобсек», «Шагренева шкіра», «Євгенія Гранде». У 1840 році Бальзак вирішив об’єднати свої романи в епопею, якій дав назву «Людська комедія».

Особливою сторінкою в житті французького письменника є Україна. 1850 року Бальзак узяв шлюб із польською поміщицею Евеліною Ганською, власницею маєтку неподалік Бердичева. Одружувалися саме в цьому місті, вінчалися в тамтешньому костелі. Та щастя подружжя не тривало довго: через п’ять місяців письменник помер у Парижі.

Бальзак створював героїв, характери яких були неоднозначними, суперечливими, але тому й правдивими. Автор задумав написати півтори сотні романів, та встиг завершити майже сотню. Його твори надихали Діккенса, Флобера, Керуака. Романи Бальзака перекладені багатьма мовами, за ними знято чимало фільмів.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image