Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/onore-de-balzak/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Оноре де Бальзак

Оноре де Бальзак

Життєпис

Внесок Оноре де Бальзака є вагомим не лише для французької, а й для світової літературної спадщини. Письменника називають одним із основоположників жанру реалізму в європейській літературі.

Бальзак народився 1799 року у французькому місті Тур. Дитинство письменника було важким: мати віддала хлопчика в інтернат. Змалку Оноре проявляв літературний хист: захоплювався читанням й писанням. Із 1814 року разом із сім’єю переселився до Парижа, де навчався у приватних школах, слухав лекції в університеті Сорбонна, проходив практику в адвокатському бюро. Через фінансові труднощі в родині змушений був стати адвокатом, однак юридична діяльність зовсім не приваблювала його – вже тоді Бальзак марив письменництвом. Зрештою, йому вдалося домогтися свого: за два роки мав переконати батьків у своєму творчому хисті. Підписали навіть угоду, згідно з якою Оноре де Бальзаку призначалося грошове утримання від сім’ї на вказаний термін. І хоча дебютна драма в віршах не виявилася вдалою, Оноре не відступив. Він шліфував свою письменницьку майстерність, працював по 16 годин на добу, залазив у борги, аж доки праця не увінчалася успіхом. У творчих колах його почали вважати одним із найоригінальніших авторів. У пригоді письменникові стало спостереження за навколишньою дійсністю, увага до деталей та власні поневіряння. В цей час з’являються знамениті «Гобсек», «Шагренева шкіра», «Євгенія Гранде». У 1840 році Бальзак вирішив об’єднати свої романи в епопею, якій дав назву «Людська комедія».

Особливою сторінкою в житті французького письменника є Україна. 1850 року Бальзак узяв шлюб із польською поміщицею Евеліною Ганською, власницею маєтку неподалік Бердичева. Одружувалися саме в цьому місті, вінчалися в тамтешньому костелі. Та щастя подружжя не тривало довго: через п’ять місяців письменник помер у Парижі.

Бальзак створював героїв, характери яких були неоднозначними, суперечливими, але тому й правдивими. Автор задумав написати півтори сотні романів, та встиг завершити майже сотню. Його твори надихали Діккенса, Флобера, Керуака. Романи Бальзака перекладені багатьма мовами, за ними знято чимало фільмів.

Сортувати по
Eugenie Grandet
-5%
Eugenie Grandet
Оноре де Бальзак
258 грн
246 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 22.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%