Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oleksandr-pushkin/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Олександр Пушкін

Олександр Пушкін

Життєпис

Народився Олександр Сергійович Пушкін у Москві 26 травня 1799 року. Прихильність до поезії Пушкін отримав від батька, Сергія Львовича, та дядька, Василя Львовича. Батько був поетом-аматором і в цей же час світським жартівником. Дядько, у свій час, був відомим поетом, відповідно, з поезією мав більше стосунків. Пушкін мав сестру Ольгу та брата Лева.

У дитинстві, влітку, майбутній поет, проводив час у своєї бабусі, та що по материній лінії, яка проживала у селі. Маленький бешкетник мав няню, Орину Родіонівну, кріпачку. Вона зуміла прихилити хлопчику любов до казкового світу, легенд та народної творчості. В Царськосільському ліцеї отримував освіту. У 1877 році він завершив навчання, провівши в ньому шість років. Саме тут і почав народжуватися талант до творчості і саме в цьому місці з’явилася значна кількість творів юного митця.

Найбільше Пушкіну подобалися французькі поети 17 - 18 століття, а саме їхня творчість. А в 1814 році юний Пушкін перший раз опублікувався, вірш «К другу-стихотворцу» надрукували в 13 номері журналу «Вісник Європи».

На період закінчення Царськосільського ліцею припадає літературний підйом автора та починається період розвитку творчості. Стає членом літературного товариства під назвою «Зелена лампа» з 1819 року, де пише свої перші твори та продовжує дописувати свою першу поему, почату в ліцеї.

У 1820 році Пушкін видає свій перший великий твір «Руслан і Людмила», цим самим, робить в російській літературі справжній переворот. Творчий доробок літературні традиції змінює повністю і викликає у критиків цілу бурю емоцій. Але поет продовжує змагатися за права російського народу і не воліє не звертати увагу на тяжкий стан його долі. Поет продовжує народжувати твори, в яких звучить заклик до боротьби. 1820 року у зв’язку з цим, Пушкіна відправляються в заслання.

У 1830 році Пушкін зробив пропозицію Наталії Гончаровій. Перед весіллям він поїхав в Болдіно. Коли поет знаходився у маєтку, ним була написана значна кількість творів різноманітних жанрів.

У 1831 році Пушкін взяв за дружину Гончарову. Вона була дуже гарною та мала безліч шанувальників. У цей період поет написав твори на історичні теми: «Історія Пугачова». «Капітанська дочка», «Дубровський»,.

Членом Російської Академії Пушкіна обрали у 1833 році.

У 1836 році поет засновує літературний журнал «Современник».

У листопаді 1936 року виникає конфлікт між Пушкіним та Жоржем Шарлем Дантесом, французьким офіцером, причиною якого є ображена честь поета. Внаслідок цього, відбувається дуель, де Пушкіна поранили. Через два дні після події, митець помирає від перитоніту.

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 29.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%