Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/oleksandr-pushkin/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Олександр Пушкін - книги та біографія

Олександр Пушкін

Народився Олександр Сергійович Пушкін у Москві 26 травня 1799 року. Прихильність до поезії Пушкін отримав від батька, Сергія Львовича, та дядька, Василя Львовича. Батько був поетом-аматором і в цей же час світським жартівником. Дядько, у свій час, був відомим поетом, відповідно, з поезією мав більше стосунків. Пушкін мав сестру Ольгу та брата Лева.

У дитинстві, влітку, майбутній поет, проводив час у своєї бабусі, та що по материній лінії, яка проживала у селі. Маленький бешкетник мав няню, Орину Родіонівну, кріпачку. Вона зуміла прихилити хлопчику любов до казкового світу, легенд та народної творчості. В Царськосільському ліцеї отримував освіту. У 1877 році він завершив навчання, провівши в ньому шість років. Саме тут і почав народжуватися талант до творчості і саме в цьому місці з’явилася значна кількість творів юного митця.

Найбільше Пушкіну подобалися французькі поети 17 - 18 століття, а саме їхня творчість. А в 1814 році юний Пушкін перший раз опублікувався, вірш «К другу-стихотворцу» надрукували в 13 номері журналу «Вісник Європи».

На період закінчення Царськосільського ліцею припадає літературний підйом автора та починається період розвитку творчості. Стає членом літературного товариства під назвою «Зелена лампа» з 1819 року, де пише свої перші твори та продовжує дописувати свою першу поему, почату в ліцеї.

У 1820 році Пушкін видає свій перший великий твір «Руслан і Людмила», цим самим, робить в російській літературі справжній переворот. Творчий доробок літературні традиції змінює повністю і викликає у критиків цілу бурю емоцій. Але поет продовжує змагатися за права російського народу і не воліє не звертати увагу на тяжкий стан його долі. Поет продовжує народжувати твори, в яких звучить заклик до боротьби. 1820 року у зв’язку з цим, Пушкіна відправляються в заслання.

У 1830 році Пушкін зробив пропозицію Наталії Гончаровій. Перед весіллям він поїхав в Болдіно. Коли поет знаходився у маєтку, ним була написана значна кількість творів різноманітних жанрів.

У 1831 році Пушкін взяв за дружину Гончарову. Вона була дуже гарною та мала безліч шанувальників. У цей період поет написав твори на історичні теми: «Історія Пугачова». «Капітанська дочка», «Дубровський»,.

Членом Російської Академії Пушкіна обрали у 1833 році.

У 1836 році поет засновує літературний журнал «Современник».

У листопаді 1936 року виникає конфлікт між Пушкіним та Жоржем Шарлем Дантесом, французьким офіцером, причиною якого є ображена честь поета. Внаслідок цього, відбувається дуель, де Пушкіна поранили. Через два дні після події, митець помирає від перитоніту.

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image