Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/o-genri/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

О. Генрі - книги та біографія

О. Генрі

О. Генрі — відомий у всьому світі американський письменник, який вважається майстром жанру короткого оповідання. Його роботам притаманний гумор і неочікувані сюжетні повороти. Справжнє ім’я автора — Вільям Сідні Портер.

Народився майбутній письменник 11 вересня 1862 року у місті Ґрінсборо, що в штаті Північна Кароліна.

Коли Вільяму було 3 роки його мати помирає від туберкульозу і він з батьком перебирається жити до бабусі по маминій лінії. Після закінчення школи у віці 16 років влаштовується працювати в аптеку, а вже за рік отримав ліцензію фармацевта. В аптеці Вільям Портер пропрацював три роки й був змушений переїхати до Техасу через проблеми зі здоров’ям. В Техасі він працює на різних роботах серед них такі, як: банкір, касир, бухгалтер, землевпорядник. А у 1894 році він береться видавати розважальний журнал — «The Rolling Stone», майже цілком заповнений його власними нарисами, жартами, віршами та малюнками. Через рік журнал припиняє своє існування через фінансові проблеми. У грудні цього ж року Вільяма Портера було звинувачено у розтраті грошей банка. Після чого автор пів року переховується від правоохоронців у Гондурасі, в Південній Америці. Згодом він повертається в Техас, де його все ж таки арештовують і він три роки проводить у в’язниці, де працює фармацевтом і пише оповідання, підшукуючи собі псевдонім. Зрештою, він зупинився на варіанті О. Генрі існує кілька теорій чому саме цей варіант обрав Вільям.

Після виходу з в’язниці він перебирається жити до Нью-Йорка, де живе за гроші, які отримує за свої оповідання.

У останні роки свого життя письменник хворіє на цироз печінки та діабет. Помер автор 5 червня 1910 року.

За своє життя О. Генрі написав лише один роман — «Королі і капуста», який вийшов друком у 1904 році. Окрім цього роману з під пера американського письменника вийшло майже 300 оповідань та новел. Усі вони були зібрані в збірки оповідань, серед яких найпопулярніші, такі як: «Чотири мільйони», «Світильник, що палає», «Серце Заходу», «Голос міста», «Шляхетний шахрай», «Шляхи долі», «Вибране» і «Ділові люди».

Вклад О. Генрі в світову й особливо в американську літературу важко переоцінити його роботи вивчають в університетах та у школах. А через 8 років після його смерті в пам'ять про письменника була заснована премія О. Генрі, яка вручається щорічно.

Українською мовою книги О. Генрі видають такі видавництва, як: «Фабула», «Рідна мова», «КМ-Букс» і «Толока». Кожна нова книга американського класика, яка виходить українською мовою одразу попадає у список топ-продажів на українському книжковому ринку і це не дивно, адже О Генрі не знає собі рівних у майстерності точно і виразно зобразити усі деталі, гостро побудувати сюжет і, звісно, у винахідливості при створенні несподіваних розв'язок.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image