Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mykhajlo-kotsyubynskyj/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Михайло Коцюбинський

Михайло Коцюбинський

Життєпис

Народився Михайло Коцюбинський у Вінниці, у родині чиновника ,17 вересня 1864 року. Освіту дитині,в основному давала мати. Вона його дуже любила і намагалася робити все для того, щоб її син ріс кмітливим та чудесним хлопчиком.

У 1875 році починає свою освіту у Барській початковій школі. Потім продовжує освіту в духовному училищі у Шаргороді. Отримати освіту в університеті було великою мрією митця, тому коли він закінчив у 1880 році семінарію, проклав свій путь до Кам’янця-Подільського. Там він намагається вступити до вузу, але через матеріальні труднощі зазнає фіаско.

У 1886–1889 роках він працює вчителем, дає приватні уроки та займається самоосвітою, а 1891-го року, складає достроково іспит на народного учителя при реальному училищі у Вінниці та працює репетитором. Перший раз друкується у Львівському журналі «Дзвінок», який опублікував його вірш «Наша хатка»у 1890 році. Незабаром світ побачили оповідання: «Ялинка» та «Харитя», які показали неймовірний талант молодого автора.

За рекомендацією М. Комарова , відомого бібліографа, із 1892 року працює в експедиції, яка змагалася по селах Бессарабії з виноградною хворобою. Серед робітників – українські студенти з Одеського, Харківського та Київського університетів, Тут автор тісно почав спілкуватися із членами підпільного угруповання «Братство тарасівців», яке створилося з прагненням відстоювати право самобутності «скрізь, де тільки можливо» української нації . Глибокі враження від звичаїв молдаван та кримських татар відобразились в оповіданнях «Для загального добра» та «На камені».

У Чернігові, при земській управі, займає посаду діловода. Там він зустрів свою долю, Віру Устимівну, яка стала йому не тільки дружиною, а й вірним помічником та другом.

У культурному житті міста брав активну участь, організовував літературні вечори та підтримував письменників-початківців.

Для того, щоб літературний митець міг звільнитись зі служби, 1911 року «Товариство прихильників української науки і штуки» надали автору довічну стипендію. Але далі він почувався гірше, його мучили туберкульоз і астма. Через потребу у лікуванні, письменник відвідав Італію та інші країни Європи.

Помер у Чернігові 25 квітня 1913 року.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.