Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/maryna-dyachenko/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марина Дяченко - книги та біографія

Марина Дяченко

Марина Дяченко (Марина Ширшова-Дяченко) – українська російськомовна письменниця-фантастка, яка в основному пише російською, але також має твори українською мовою, народилася 23 січня 1968 року. У 1989 році закінчила театральний інститут у Києві за фахом актриси театру і кіно. Через чотири роки вона брала участь у зйомках фільму «Вперед, за скарбами гетьмана», де зіграла роль Марійки. Опісля стала викладачкою майстерності сценічної мови у alma mater – Київському театральному інституті. Через декілька років вийшла заміж за лікаря-психіатра, а також письменника Сергія Дяченка.

Романи Марини та Сергія Дяченків, навіть ті, які закінчуються трагічно, ніколи не залишають почуття безвиході. Навіть якби автори й подолали бажання "витягувати" сюжети на оптимістичний фінал, ця дзвінка світла нота нікуди б не зникла. Занадто багато людського у їхніх книгах, занадто багато в них тепла і чистоти, дуже гостро відчувають герої письменників несправедливість, занадто багато в них гордості та честі, занадто совісні світи, в яких ці герої живуть... І навіть коли переповнює образа, скручує ненависть, смертельно б’є байдужість – герої їхніх творів все рівно можуть залишатися людьми. Залишатися божевільними, про котрих сказані слова, які хочеться повторювати знову і знову: "Слава божевільних, які живуть собі, так ніби вони безсмертні".

Тут важливо підкреслити, що однією із найважливіших тем творчості для письменників є моральний вибір, який потрібно зробити у ситуації, яка не дає змоги приймати однозначні рішення. Також для них характерна різносторонність, адже кожен їхніх роман сильно відрізняється від попереднього і читач ніколи не знає, що на нього очікує за палітуркою нового твору. У творчому тандемі Марина та Сергій написали більше 30 романів та повістей, а також десятки оповідань, книги для дітей, кіносценарії. Їхні твори перекладені багатьма мовами світу.

Що цікавого можна сказати про Марину Дяченко? Вона разом зі своїм чоловіком працює у жанрі, який вони самі вигадали «м-реалізм», хоча його значення письменницький дует не розкриває. У 2009 році сім’я переїхала із України до Росії (Москви), а вже у 2013 році – до США. З того часу вони працюють над сценаріями до фільмів та серіалів і за їхніми власними словами, поки що не готові писати романи, адже світу, в якому вони жили, за їхніми словами, більше не існує.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image