Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/marsel-prust/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марсель Пруст - книги та біографія

Марсель Пруст

Народився Марсель Пруст у Парижі 10 липня 1871 року. Батько Марселя – Адрієн – відомий лікар, викладав в університеті. Адрієн був відомим епідеміологом, автор великої кількості книг із гігієни та медицини. Мати – єврейка за національністю, донька заможного біржового маклера, освічена та начитана жінка.

У дев'ять років Марсель сильно страждає від астми. Хвороба супроводжувала його весь життєвий шлях і сформувала своєрідний характер автора.

У роки перебування в ліцеї (1882 – 1889 ) у Марселя почав прокидатися літературний талант. З іншими студентами Марсель починає видавати журнал "Бузковий огляд", в якому у 1886 році друкують перші оповідання юного генія "Хмари" і "Затемнення" у 1886 році . Марсель у 1889 році закінчує ліцей і отримує ступінь бакалавра словесності.

Два наступні роки (1889 - 1890), Марсель служив в Орлеані, в армії. Після приїзду до Парижа навчається у Сорбоні на юридичному факультеті. Він там отримує учений ступінь з юриспруденції, а пізніше і з літератури.

Марсель прослужив у французькій армії рік, не звертаючи увагу на своє здоров’я, цей період життєвого шляху він описав у романі "На Германтову сторону". У молоді роки Марселю присвоїли репутацію дилетанта та сноба, через що він мав певні негаразди із публікацією першої частини роману у 1913 році.

Популярність Марселя пояснюється тим, що він став першим автором, описавший гомосексуальність у літературній формі.

Марсель був бісексуалом, і в роки Першої світової війни фінансував дім терпимості для гомосексуалістів. Він почав роботу у 1909 році над найпопулярнішим своїм шедевром – "У пошуках втраченого часу", а 1913 року, у вересні, вийшов перший роман епопеї "На Сваннову сторону", який письменник розмістив у видавництві "Ґрассе" за власний кошт. Читачі та критики прийняли твір холодно. Зате другий його роман "У затінку дівчат-квіток" приніс Марселю славу та удостоєний премії братів Гонкурів.

Останні три роки своєї долі Марсель провів у своїй спальні, працюючи уночі та відпочиваючи вдень.

Марсель помер у 1922 році. Похований майстер пера у Парижі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image