Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/marsel-prust/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марсель Пруст

Марсель Пруст

Життєпис

Народився Марсель Пруст у Парижі 10 липня 1871 року. Батько Марселя – Адрієн – відомий лікар, викладав в університеті. Адрієн був відомим епідеміологом, автор великої кількості книг із гігієни та медицини. Мати – єврейка за національністю, донька заможного біржового маклера, освічена та начитана жінка.

У дев'ять років Марсель сильно страждає від астми. Хвороба супроводжувала його весь життєвий шлях і сформувала своєрідний характер автора.

У роки перебування в ліцеї (1882 – 1889 ) у Марселя почав прокидатися літературний талант. З іншими студентами Марсель починає видавати журнал "Бузковий огляд", в якому у 1886 році друкують перші оповідання юного генія "Хмари" і "Затемнення" у 1886 році . Марсель у 1889 році закінчує ліцей і отримує ступінь бакалавра словесності.

Два наступні роки (1889 - 1890), Марсель служив в Орлеані, в армії. Після приїзду до Парижа навчається у Сорбоні на юридичному факультеті. Він там отримує учений ступінь з юриспруденції, а пізніше і з літератури.

Марсель прослужив у французькій армії рік, не звертаючи увагу на своє здоров’я, цей період життєвого шляху він описав у романі "На Германтову сторону". У молоді роки Марселю присвоїли репутацію дилетанта та сноба, через що він мав певні негаразди із публікацією першої частини роману у 1913 році.

Популярність Марселя пояснюється тим, що він став першим автором, описавший гомосексуальність у літературній формі.

Марсель був бісексуалом, і в роки Першої світової війни фінансував дім терпимості для гомосексуалістів. Він почав роботу у 1909 році над найпопулярнішим своїм шедевром – "У пошуках втраченого часу", а 1913 року, у вересні, вийшов перший роман епопеї "На Сваннову сторону", який письменник розмістив у видавництві "Ґрассе" за власний кошт. Читачі та критики прийняли твір холодно. Зате другий його роман "У затінку дівчат-квіток" приніс Марселю славу та удостоєний премії братів Гонкурів.

Останні три роки своєї долі Марсель провів у своїй спальні, працюючи уночі та відпочиваючи вдень.

Марсель помер у 1922 році. Похований майстер пера у Парижі.

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

КІБЕРПОНЕДІЛОК!

Знижка -25% на ВСЕ

Діє до 11:00 30.11.2020

Промокод: CYBER

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%