Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mark-tven/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марк Твен - книги та біографія

Марк Твен

Твен Марк – американський письменник, гуморист, публіцист та громадський діяч

Найвідоміші твори: «Пригоди Тома Сойєра», «Янкі при дворі короля Артура», «Як я редагував сільсько-господарську газету», «Принц і злидар», «Приборкання велосипеда», «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Марк Твен народився у м. Флориді у штаті Міссурі 30 листопада 1835 року. Юнакові прийшлося пройти нелегкий шлях трудової долі. Коли його батько помер, він з 12 років починає заробляти кошти, тому залишає школу і працює у друкарні. До 30-ти років змінив велику кількість професій: був сріблошукачем, помічником лоцмана, самостійно водив кораблі по Міссісіпі. Заглибився у журналістику, з початком громадянської війни. Під псевдонімом Марк Твен почав писати, коли прийшов в одну газету у Вірджинії.

Твен з'явився у літературі пізно. Професійним журналістом став у 27 років, а свою першу книгу опублікував у 34 роки.

«Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу», написана у 1865 році – одне з перших оповідань автора. Книга «Простаки за кордоном», написана під впливом від подорожі Азією і Європою, вона насичена фольклорним гумором.

Твен одружився у 1870 році на Олівії Ленгдон. Марк Твен вважав свою дружину досконалою і ідеальною жінкою та дуже сильно її любив, ніколи не критикував та постійно піклувався про неї. Натомість, Олівія вважала його вічним маленьким хлопчиком, який ніколи не подорослішає. У них з'явилося четверо дітей за 30 років спільного життя.

Роман про пригоди хлопчика на ім’я Том Сойєр вийшов у світ у 1876 році. “Пригоди Гекльберрі Фінна” стали продовженням цього роману.

Крім літератури, Марка заворожувала наука. Марк Твен мав дружбу з Ніколою Тесла. В лабораторії Тесла, вони часто проводили досліди. Завдяки тісному спілкуванню з науковцем, з’явилися деякі технічні подробиці про переміщення в часі в його романах.

Пристрасть до куріння трубки була також відзначена друзями та знайомими письменника. В кабінеті часто стояв тютюновий міцний дим, в ньому, нічого неможливо було розгледіти.

Дружина Твена померла у 1904 році. Фізичне і психічне здоров’я письменника погіршилося. Смерть коханої він пережив трагічно. Зазнало краху його видавництво, в яке він інвестував велику частину своїх коштів, відповідно, фінансове становище Марка Твена теж погіршилося.

Марк Твен пішов 1910 року у квітні, померши від стенокардії.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image