Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mark-tven/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марк Твен

Марк Твен

Життєпис

Твен Марк – американський письменник, гуморист, публіцист та громадський діяч

Найвідоміші твори: «Пригоди Тома Сойєра», «Янкі при дворі короля Артура», «Як я редагував сільсько-господарську газету», «Принц і злидар», «Приборкання велосипеда», «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Марк Твен народився у м. Флориді у штаті Міссурі 30 листопада 1835 року. Юнакові прийшлося пройти нелегкий шлях трудової долі. Коли його батько помер, він з 12 років починає заробляти кошти, тому залишає школу і працює у друкарні. До 30-ти років змінив велику кількість професій: був сріблошукачем, помічником лоцмана, самостійно водив кораблі по Міссісіпі. Заглибився у журналістику, з початком громадянської війни. Під псевдонімом Марк Твен почав писати, коли прийшов в одну газету у Вірджинії.

Твен з'явився у літературі пізно. Професійним журналістом став у 27 років, а свою першу книгу опублікував у 34 роки.

«Славнозвісна жаба-стрибунка з Калаверасу», написана у 1865 році – одне з перших оповідань автора. Книга «Простаки за кордоном», написана під впливом від подорожі Азією і Європою, вона насичена фольклорним гумором.

Твен одружився у 1870 році на Олівії Ленгдон. Марк Твен вважав свою дружину досконалою і ідеальною жінкою та дуже сильно її любив, ніколи не критикував та постійно піклувався про неї. Натомість, Олівія вважала його вічним маленьким хлопчиком, який ніколи не подорослішає. У них з'явилося четверо дітей за 30 років спільного життя.

Роман про пригоди хлопчика на ім’я Том Сойєр вийшов у світ у 1876 році. “Пригоди Гекльберрі Фінна” стали продовженням цього роману.

Крім літератури, Марка заворожувала наука. Марк Твен мав дружбу з Ніколою Тесла. В лабораторії Тесла, вони часто проводили досліди. Завдяки тісному спілкуванню з науковцем, з’явилися деякі технічні подробиці про переміщення в часі в його романах.

Пристрасть до куріння трубки була також відзначена друзями та знайомими письменника. В кабінеті часто стояв тютюновий міцний дим, в ньому, нічого неможливо було розгледіти.

Дружина Твена померла у 1904 році. Фізичне і психічне здоров’я письменника погіршилося. Смерть коханої він пережив трагічно. Зазнало краху його видавництво, в яке він інвестував велику частину своїх коштів, відповідно, фінансове становище Марка Твена теж погіршилося.

Марк Твен пішов 1910 року у квітні, померши від стенокардії.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.