Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/mark-avrelij/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Марк Аврелій - книги та біографія

Марк Аврелій

Марк Аврелій Антонін (121-180) увійшов у світову історію не лише як видатний римський імператор, а і як визначний філософ-стоїк.

Ще замолоду він навчався риториці та проявляв інтерес до філософії.

«Людина має бути чесною за натурою, а не через обставини» - казав Марк Аврелій, цим принципом він керувався і як політик, втілюючи повагу до людей з різних суспільств. Час Аврелія ще називають «сенатський ренесанс», бо саме тоді до сенату були введені жителі далеких провінцій, формуючи бюрократичну структуру керування імперією.

Достатню увагу Марк Аврелій приділяв і судочинству, докладаючи зусиль аби не так впровадити нововведення, скільки відновити старовинне право.

У Афінах він заснував чотири філософські кафедри, кожна зі своїм напрямком: академічним, перипатетичним, стоїчним, епікурейським.

«Філософ на троні» - кажуть, згадуючи про книгу Марка Аврелія «Роздуми. Наодинці з собою», також відому під назвою «До самого себе», але, що особливого у цьому тексті, який перевидається та читається впродовж сотень років?

Цю серію особистих нотаток вважають однією з найвідоміших філософських праць у світовій літературі, адже вона є джерелом інспірації для багатьох людей з усього світу.

У своїх «Роздумах» Марк Аврелій розмірковує про різні аспекти життя, включаючи справедливість, моральність, смерть та багато інших, пропонуючи свої роздуми та поради щодо того, як жити щасливим та задоволеним життям.
На думку мислителя, саме розум є головним початком, необхідним для гідного життя, й тільки завдяки йому можливо досягти стану філософської апатії - вміння панувати над собою і своїми пристрастями.

Пропонуємо і вам познайомитися з визначними працями стоїцизму, почати вивчати філософію просто - варто лише купити книги Марка Аврелія.Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image