Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/lyuyis-kerrol/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Льюїс Керрол - книги та біографія

Льюїс Керрол

Льюїс Керолл – видатний англійський письменник, філософ та математик, класик світової дитячої літератури. Англійці стверджують: іноземці нічого не знають про Англію, якщо не чули Алісу, Чеширського Кота або Капелюшника. Усе це – герої знаменитої казки «Аліса в Країні Див», яка прославила Керолла на весь світ і стала перлиною дитячої світової літератури.

Чарльз Лютвідж Доджсон (справжнє ім’я письменника) жив й творив в вікторіанську епоху, себто в період усталених правил та стриманих манер. У своїх парадоксальних казках він витворив світ, де не потрібно було підкорятися правилам та де можна було обирати свої шляхи. Аліса та її друзі – люди з польотом фантазії, спраглі до пригод та відкриттів.

Льюїса Керолла вважають найзагадковішим письменником Англії, існує навіть «міф Керолла», оскільки в біографії автора є багато загадковості. В його особистості поєдналося чимало граней: казкар, математик, священик, мислитель. Майбутній письменник навчався в Оксфорді, став магістром математики, через кілька років був посвячений у диякони.

Упродовж 47 років Доджсон працював у коледжі Крайст-Черч. Викладач приятелював із доньками декана цього закладу і розповідав їм усілякі історії. Для однієї з дівчаток, яку звали Алісою, він і написав повість-казку «Аліса в Країні Див». Новим у цій історії було те, що героїня сюжету була змальована з реальної дівчинки, фантазія якої здатна витворювати інші світи. У Країні Див не діють звичні правила й закони, людина в ній може бути вільною й робити, що спаде на думку. Коли Аліса підросла, Керолл написав продовження історії. Головна героїня казки «Аліса в Задзеркаллі» виростає й стає королевою. Сам письменник у книжці перетворюється в Білого Лицаря.

Казки Керолла приваблюють не лише дітей – сюжети «Аліси…» захоплюють навіть фахівців-неврологів. Науковці відшукують у казках цікаву інформацію про принципи роботи мозку. А ще у, здавалося би, дитячих творах заховані дані з математики й логіки. Свого часу читачі навіть вбачали в сюжеті заховану тему наркотиків. Повний задум автора інтерпретують і нині. Казки про Алісу є невичерпним джерелом для переосмислень та досліджень.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image