Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/kurt-vonnegut/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Курт Воннеґут

Курт Воннеґут

Життєпис

Курт Воннеґут — американський письменник, вважається одним з найбільш впливових письменників Америки 20 ст.

Курт Воннеґут народився 11 листопада 1922 року в досить забезпеченій сім'ї німецьких емігрантів, але під час Великої депресії матеріальне становище батька погіршилося. Він тривалий час взагалі залишався без будь-якої роботи. В той самий час у матері стали проявлятися перші симптоми психічного захворювання. У 1944 році вона вчинила самогубство, що стало сильним потрясінням для Курта.

Після закінчення школи Курт вивчав хімію в Корнелльському університеті. Навчання Курт не закінчив оскільки добровольцем записався в армію США.

У 1944 році він потрапив у полон. Воннеґут був призначений старостою групи військовополонених, оскільки трохи володів німецькою. Одного разу він почав погрожувати охоронцям і сказав, що з ними зробить, коли прийдуть росіяни, і за це був побитий і позбавлений статусу старости.

На ніч полонених замикали на бездіяльній бойні номер п'ять, а під час повітряних тривог вели до підвалу, де до цього зберігалися туші тварин. Завдяки цьому Курту і вдалося вижити під час бомбардування Дрездена в середині лютого 1945 року. Наліт авіації Союзників практично повністю знищив старовинне місто. Загинуло кілька десятків тисяч чоловік. Його переживання знайшли відбиток в багатьох творах, серед яких і роман «Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей», що приніс автору популярність. Після повернення з війни він знову вступає до університету, але і на цей раз його не закінчує. Після того, як він вдруге покидає університет, то починає активно писати свої оповідання та романи.

Переживання своєї молодості Курт Воннеґут описав у своєму першому фантастичному романі — «Утопія 14», в якому він зображує похмурі картини майбутнього:в якому технологічний прогрес досяг такого рівня, що всю роботу виконують машини, і люди у цьому світі стали не потрібні. До жанру сайнс-фікшн відносяться і випущені потім оповідання, і деякі романи («Сирени Титана» і «Колиска для кішки»). Але, світове визнання письменникові приніс роман«Бойня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей».

У своїй творчості Воннеґут часто висловлює свої думки голосами головних героїв — таких, як письменник Кілгор Траут, прототипом якого послужив реальний фантаст Теодор Старджон.

«Клуб Сімейного Дозвілля», «Видавництво Старого Лева» та видавництво «Книги — ХХІ» видають книги Курта Воннеґута українською мовою. Найбільшою популярність користуються, такі твори, як: «Ґалапаґос», «Колиска для кішки», «Бойня номер п'ять».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 15:00 20.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку25%