Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/kharuki-murakami/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Харукі Муракамі

Харукі Муракамі

Життєпис

Харукі Муракамі — японський письменник та перекладач.

Народився він в місті Кіото 12 січня 1949 року, а вже через рік сім’я Муракамі переїхала до містечка Асія.

Батько Харукі працював у школі та викладав японську мову і літературу. Дідусь майбутнього письменника був будиським священиком і мав у своєму розпорядженні невелечкий храм.

У школі Харукі особливо не відрізнявся від інших учнів. Після школи вступив до Університету Васеда, де навчався на спеціальності «класична драма»

У 1971 році одружився зі своєю однокласницею Єко і їхній шлюб триває й досі, згодом вони переїжджають до Токіо, де Харукі разом з братом відкривають джаз-бар «Пітер Кет».

У квітні 1978 року під час бейсбольного матчу Харукі Муракамі раптово зрозумів, що міг би стати письменником. За словами самого Муракамі: «До мене просто прийшла ця думка і все». Муракамі перші свої твори писав у барі після його закриття кульковою ручкою у звичайних зошитах. І так в 1979 році у світ виходить його перша повість «Слухай пісню вітру». За цю розповідь Харукі Муракамі отримує одразу дві престижних літературних нагороди — «Гундзи сіндзін-се» і «Премію імені Номи», а до кінця року повість поставила рекорд серед продажів дебютних книг.

А у 1979 друком виходить його друга повість — «Пінбол 1973»

У 1981 році Харукі Муракамі продає бар і вирішує стати професійним письменником і так у 1982 році у світ виходить його дебютний роман «Полювання на овець».

У період з 1983 - 1984 року автор написав три збірник оповідань.

У 1985 Харукі завершує свій другий роман — «Країна Чудес без гальм і Кінець Світу», згодом за цей роман він отримує премію «Танідзакі» — одну з найпрестижніших літературних нагород в Японії. У тому ж році з під пера автора вийшло, ще дві збірки оповідань одна з яких для дітей.

У 1987 році автор переїхав до Лондона, де й він видав свій новий роман — «Норвезький ліс». Після чотирьох років життя в Англії у 1991 році автор разом з дружиною вирішує переїхати до США, де Харукі Муракамі влаштовується працювати у Принстонський університет. В Америці автор прожив 5 років і за цей час він написав 7 книг.

З 2001 року і до сьогодні автор мешкає біля узбережжя моря в маленькому містечку Оісо. Саме тут він закінчив роботу над своїм 10 романом, який був виданий у 2002 році та називається — «Кафка на пляжі».

Окрім того, що Харукі пише книги він також і займається перекладами й так у 2003 році він заново переклав роман Селінджера «Ловець у житі», який згодом поставив новий рекорд серед продажів перекладної літератури в Японії початку нового століття.

У 2006 році Харуку Муракамі був нагороджений премією імені Франца Кафки.

28 травня 2009 року Японії почався продаж нового роману Харукі Муракамі «1Q84». І Весь стартовий тираж книги був розкуплений того ж дня за кілька годин.

Твори письменника дуже різнопланові їх важко віднести до якогось одного жанру і кожен зможе знайти у них, щось цікаве саме для себе.

Українською мовою книги японського письменника виходять у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» особливою популярністю серед українських читачів користується книга «Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі». Критики відзначають цей роман, як один з найкращих у Харукі Муракамі.

У 1990-тих він вів телепередачу на японському телебаченні, де розповідав про західну музику та субкультури, які у той час були дуже популярні у Європі. Окрім літератури одним із захоплень письменника є марафонський біг. Також дуже любить джаз і як зазначає сам автор, що у своїй колекції джазових пластинок має понад 40 тисяч екземплярів.

На сьогодні Харукі Муракамі є найпопулярнішим японським письменником, який написав вже понад 50 романів кожна його книга стає бестселером, як у Японії так і в усьому світі.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 10% на ВСЕ

Діє до 11:00 21.10.2020

Промокод: YE10

*діє на 99% асортименту

Отримай знижку 10%