Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/karl-gustav-yung/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Карл Ґустав Юнґ - книги та біографія

Карл Ґустав Юнґ

Карл Густав Юнг — психоаналітик, письменник, філософ та культуролог родом зі Швейцарії. Саме він створює і починає першим використовувати аналітичний метод у психології.

Народився Карл Юнг 1875 року у містечку Кесвіль, Швейцарія. Карл Густав Юнг був другою дитиною в сім'ї. У будинку сімейства Юнгів були поширені всілякі містичні явища. Наприклад, його дідусь навіть після смерті дружини, всякий раз, коли сім'я обідала, для давно померлої бабусі ставив окремий стілець та тарілку. В оточенні такого містицизму і ріс маленький Юнг.

Після закінчення школи вступає в університет, де вивчає психологію. Одразу після закінчення навчання влаштовується на роботу в психіатричну клініку Цюриха. Через деякий час він починає співпрацювати з Фройдом, але їхня співпраця закінчується дуже швидко. Оскільки Карл Юнг відмовився від психоаналізу і починає виробляти та вдосконалювати власний метод у психології, який назвав — «аналітична психологія»

Антропологія, етнологія, культурологія, порівняльна історія релігій, педагогіка та література на усі ці галузі вплинув Карл Юнг своїми вченнями.

У своїх роботах він охоплює широкий спектр філософсько-психологічних проблем: від традиційних питань терапії нервово-психічних розладів до глобального питання: в чому сенс людського життя?

Серед публікацій Юнга найбільшою популярністю користуються: «Відносини між Я і несвідомим», «Психологія і релігія», «Психологія і педагогіка», «Образи несвідомого», «Символіка духу», « Про витоки свідомості» та «Aion. Нариси щодо символіки самості» останню книгу з цього списку видавництво «Астролябія» видало українською мовою. «Aion. Нариси щодо символіки самості», як говорять критики, то це одна з найважливіших робіт автора, яка буде цікава, як фахівцям так і усім хто хоче більше дізнатися про своє життя. У ній Юнг доводить що є певна структура психіки, яка передається нам генетичним шляхом і розвивалася вона сотні тисяч років, саме вона змушує нас хвилюватися й реалізовувати наш життєвий досвід. І ця визначеність виражена в тому, що Юнг назвав архетипами, які відкладають відбиток на наші думки, емоції і навіть дії.

Юнг став почесним доктором наук Оксфордського університету, почесним членом Швейцарської академії наук, отримав почесні ступені від Гарвардського університету й ще в ряді престижних університетів Європи.

Юнг, що його телеологічний підхід висловлює надію, що людина не повинна бути рабом свого минулого. В цілому у психології Юнга знайшлось багато своїх послідовників більше серед філософів, поетів, релігійних діячів, ніж в колах медиків-психіатрів. Він представив Заходу концепцію вселенського або колективного несвідомого. Він створив терміни: як «інтроверт» і «екстраверт». Він був гуманістом, який надав духовності клінічний аналіз.

У 1948 році в Цюриху було створено Інститут імені К. Г. Юнга. У ньому всі предмети і підготовка викладалася двома мовами — німецькою та англійською. Послідовники аналітичної психології створили Громаду аналітичної психології в Англії й подібні громади в США (Нью-Йорку, Сан-Франциско і Лос-Анджелесі), а також в ряді європейських країн.

Карл Густав Юнг помер у своєму будинку 6 червня 1961 року в Кюснахті.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту