Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/ivan-nechuj-levytskyj/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Іван Нечуй-Левицький

Іван Нечуй-Левицький

Життєпис

Іван Нечуй-Левицький (за документами Левицький) – український письменник, прозаїк та перекладач, який народився 1838 року на Черкащині у сім’ї сільського священника. З самого дитинства майбутній письменник знайомився з історією України завдяки книгам із великої домашньої бібліотеки батька. В семирічному віці його віддали до духовного училища при Богуславському монастирі, де Іван Нечуй-Левицький опанував на гарному рівні церковнослов’янську, грецьку та латину. Далі в чотирнадцять років він вступив до Київської духовної семінарії, а згодом і академії. Незадоволений рівнем викладання в останній, власними зусиллями вивчає німецьку та французьку мови, читає європейську, українську та російську класичну літературу й західних філософів. Нечуй-Левицький закінчує академію, маючи ступінь магістра, відмовляється від шляху в духовенство та починає викладати у Полтавській духовній семінарії та подібних навчальних закладах історію, географію і російську мову й літературу. Опісля видачі Валуєвського циркуляру із єдиним за службову кар’єру скандалом переїжджає до Кишинева, адже залишаючись в Україні він би мимовільно став би русифікатором українців.

Творчий шлях письменника розпочався з часу вчителювання. Для його творів характерне тяжіння до яскравих епітетів, значна увага до характеристик та деталей побуту й особливостей праці і мови, а також реалістична конкретність описів. Така характеристика підносить твори Нечуя-Левицького до кращих тогочасних творів російських та європейських авторів, а також розширює рамки етнографізму та побутивізму, притаманних для дошевченківської доби. Іншою характерною рисою творчості є тонкий гумор у творах, створених для підсилення антиклерикального руху, який виступав за зменшення впливу духовенства для досягнення власних громадсько-політичних цілей. За життя письменник створив більше п’ятдесяти творів різних жанрів.

Іван Нечуй-Левицький мав певні дивацтва, зокрема не визнавав літеру «ї» і заповідав, щоб після смерті в його творах вона не використовувалася. Також він завжди ходив з парасолькою, був дуже пунктуальним, в один і той же час щодня йшов гуляти певним маршрутом, лягав спати о 22 годині, навіть пішов із власного ювілею, не вислухавши усіх привітань від гостей. Ніколи не був одруженим, вважався відлюдником. Помер письменник у 1918 році.

Сортувати по
Хмари
-10%
Хмари
Іван Нечуй-Левицький
160 грн
144 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.