Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/irena-karpa/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ірена Карпа

Ірена Карпа

Життєпис

Ірена Карпа — українська письменниця, телеведуча, музикантка, журналістка.

Народилася майбутня письменниця у Черкасах, але практично одразу після її народження сім’я переїздить до Івано-Франківська, де надовго не затримується і згодом знову переїздить на цей раз до Яремче. Уже в Яремчі Ірена відвідує загальноосвітню школу, а паралельно, ще ходить до школи мистецтв, де навчається малюванню.

Після закінчення школи у 1998 році вступає до Київського національного лінгвістичного університету на кафедру французької філології.

У 1999 році Карпа стає солісткою рок-гурту «Фактично самі», який у 2007 році було перейменовано у «Qarpa». Усі тексти для пісень пише Ірена.

Перші її оповідання видавалися в Івано-Франківському журналі «Четвер», яким завідував Юрко Іздрик. У 2000 році у світ виходить перша книга авторка, яка називається — «Знес Паленого».

У 2003 році Ірена Карпа закінчує навчання й отримує диплом магістра з іноземної філології за спеціалізацією англійська та французька мови, зарубіжна література.

У 2004 році виходить друга книга авторки — «50 хвилин трави». Після виходу книги письменниця на рік покидає Україну й подорожує Азією. Під час мандрів вона пише книгу «Фройд би плакав», а вже по її поверненню в Україну книга видається.

У 2005 році Ірена влаштовується працювати телеведучою на телебаченні спершу на «Інтері», а згодом на «ICTV», а у 2006-2008 працює на «MTV Ukraine».

У 2005 році у Видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля » виходить четвертий роман авторки — «Перламутове порно, або супермаркет самотності», а у 2006 році виходить п’ята книга авторки — «Суки отримують все». Її книги перекладені на: польську, чеську, російську, болгарську та інші мови.

У 2009 році за книгу «Добло і Зло» авторка отримала дві престижних літературних нагороди.

У 2011 році Карпа відправляється у подорож Гімалаями цього ж року з'являється роман «Піца Гімалаї», сама авторка його характеризує, як діалог буддизму і християнства.

Під час Євромайдану Карпа бере активну участь у протестах. Неодноразово виступає зі сцен у різних містах України.

Сьогодні Карпа живе у Парижі, де працює першим секретарем з питань культури в Українському посольстві у Франції. Ірена Карпа успішно суміщає усі свої заняття, а також активно подорожує особливо її приваблюють країни Південно-Східної Азії.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 18:00 17.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%