Гюстав Флобер - книги та біографія
Творчість Гюстава Флобера належить до золотого фонду світової класики. Видатний французький письменник-романіст не лише залишив по собі безсмертний доробок, а й увів у літературу низку авторів, які теж стали класиками. Що й казати про того ж Гі де Мопассана?
Гюстав Флобер народився 12 грудня 1821 р. у місті Руан, Верхня Нормандія в сім’ї хірурга, головного лікаря руанської лікарні. Навчався спершу в рідному місті, згодом студіював право в Парижі, однак це навчання довелося перервати через хворобу: Флобер із дитинства страждав на епілепсію. Це також стало однією з причин того, що він у 1946 році покидає Париж та переїздить до маєтку Круазе, де й мешкає до кінця життя разом зі своєю матір’ю. Крім того, письменник листується з видатними інтелектуалами свого часу — Жорж Санд, Віктором Гюго, Емілем Золя, братами Гонкурами — а також часто подорожує Європою, Середнім Сходом та Північною Африкою. Саме під час однієї з таких подорожей у нього й виникає задум славнозвісного роману «Пані Боварі» — твору, саме з яким і асоціюється тепер ім’я Флобера.
Книги Гюстава Флобера зазнавали нищівної критики від сучасників, які звинувачували автора в аморальності та непристойності. Зокрема, через роман «Пані Боварі» у 1957 році відбувалися судові засідання, унаслідок яких Гюстава Флобера таки виправдали, що додало ще більшої популярності письменнику.
Цікавим фактом про Гюстава Флобера є те, що все його життя — це безперервна творчість людини-перфекціоніста. Писати він починає ще у віці восьми років, а в дев’ять — складає список романів, які планує написати в майбутньому. Усе життя він працює над тим, аби досягти найбільшої майстерності в письмі: могти добирати слова як ніколи влучно (його ж вираз «le mot juste», що означає «слушне слово») та вміти повністю занурюватися в тему й досконало пропрацьовувати сюжети.
Останні роки життя Флобера видалися дуже важкими. Попри блискучу літературну кар’єру, він мав значні фінансові проблеми, частково спричинені франко-прусською війною. У той самий час даються взнаки наслідки багаторічних епілепсії та сифілісу, здоров’я письменника стрімко погіршується й у віці 58 років він помирає.
Цікаві факти про Елеонор Портрер, авторку книжок «Поліанна» та «Поліанна виростає» ви можете дізнатися на нашому сайті.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена