Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/gyustav-flober/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Гюстав Флобер - книги та біографія

Гюстав Флобер

Творчість Гюстава Флобера належить до золотого фонду світової класики. Видатний французький письменник-романіст не лише залишив по собі безсмертний доробок, а й увів у літературу низку авторів, які теж стали класиками. Що й казати про того ж Гі де Мопассана?

Гюстав Флобер народився 12 грудня 1821 р. у місті Руан, Верхня Нормандія в сім’ї хірурга, головного лікаря руанської лікарні. Навчався спершу в рідному місті, згодом студіював право в Парижі, однак це навчання довелося перервати через хворобу: Флобер із дитинства страждав на епілепсію. Це також стало однією з причин того, що він у 1946 році покидає Париж та переїздить до маєтку Круазе, де й мешкає до кінця життя разом зі своєю матір’ю. Крім того, письменник листується з видатними інтелектуалами свого часу — Жорж Санд, Віктором Гюго, Емілем Золя, братами Гонкурами — а також часто подорожує Європою, Середнім Сходом та Північною Африкою. Саме під час однієї з таких подорожей у нього й виникає задум славнозвісного роману «Пані Боварі» — твору, саме з яким і асоціюється тепер ім’я Флобера.

Книги Гюстава Флобера зазнавали нищівної критики від сучасників, які звинувачували автора в аморальності та непристойності. Зокрема, через роман «Пані Боварі» у 1957 році відбувалися судові засідання, унаслідок яких Гюстава Флобера таки виправдали, що додало ще більшої популярності письменнику.

Цікавим фактом про Гюстава Флобера є те, що все його життя — це безперервна творчість людини-перфекціоніста. Писати він починає ще у віці восьми років, а в дев’ять — складає список романів, які планує написати в майбутньому. Усе життя він працює над тим, аби досягти найбільшої майстерності в письмі: могти добирати слова як ніколи влучно (його ж вираз «le mot juste», що означає «слушне слово») та вміти повністю занурюватися в тему й досконало пропрацьовувати сюжети.

Останні роки життя Флобера видалися дуже важкими. Попри блискучу літературну кар’єру, він мав значні фінансові проблеми, частково спричинені франко-прусською війною. У той самий час даються взнаки наслідки багаторічних епілепсії та сифілісу, здоров’я письменника стрімко погіршується й у віці 58 років він помирає.

Цікаві факти про Елеонор Портрер, авторку книжок «Поліанна» та «Поліанна виростає» ви можете дізнатися на нашому сайті.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту