Говард Філіпс Лавкрафт - книги та біографія
Говард Лавкрафт — американський письменник та журналіст. Писав у жанрах містики, фантастики, жахів і вміло їх поєднував у своїх роботах.
Народився майбутній письменник у місті Провіденс 20 вересня 1890 року.
Батька Говарда помістили у психіатричну лікарню, коли сину було 2 роки, тому його виховувала мама разом з двома бабусями й дідусем. Говард був вундеркіндом і вже у віці двох років він читав вірші на пам'ять, а у 6 почав писати свої. У школу майбутній письменник пішов у віці 8 років, але провчився там лише рік і через постійні хвороби продовжив навчання дома. І повернувся до школи лише тоді, коли йому було 13 років.
Після школи він влаштувався працювати журналістом і на одних зборах, які проводилися для журналістів він зустрів Соню Грін через деякий час вони одружилися і переїхали жити у Бруклін. Але швидкий ритм Нью-Йорського життя не прийшов до вподоби письменнику і коли їхній шлюб розпався письменник повертається до рідного міста, де й продовжує писати до кінця своїх днів. Помер письменник 1937 року від раку кишківника.
Творчість
У дідуся Говарда на той час була найбільша бібліотека у місті й саме це вплинуло на його любов до літератури. З дитинства він сидів у бібліотеці й читав книжки особливо на нього вплинули такі письменники як: Едгар По, Лорд Дансені, Емброуз Бірс, Монтегю Родс Джеймс.
Почав писати майбутній письменник ще у віці 6 років, тоді він надавав перевагу поезії, а першу свою серйозну розповідь написав у віці 14 років, яка називалася — «Звір в печері». З дитинства Лавкрафта мучили кошмарні сни, багато з них він записував після, того як прокидався. Саме так на світ з’явилося його оповідання «Дагон», яке згодом стане одним з його найбільш популярних творів. І крім цього «Дагон» став першим оповіданням письменника, яке було видане. За період з 1919 року до 1923 він написав понад 40 оповідань, деякі з них були у співавторстві, але на той час його твори рідко виходили друком. Після розлучення і повернення до домівки він написав «Зов Ктулху», яке стане візитівкою автора. Згодом його почали вже активно друкувати різні журнали Америки, але не дивлячись на це письменник все більше потребував грошей. Справжній успіх до письменника прийшов уже після його смерті.
Важко переоцінити внесок Лавкрафта до світової літератури його твори досі користуються великою популярністю. Його творчість вплинула західну культуру багато оповідань Лавкрафта екранізовані.
Українською мовою книги письменника виходять друком у видавництві «Видавництво Жупанського» у перекладі Остапа Українця.
Підписка вже була оформлена
Підписка оформлена