Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/govard-filips-lavkraft/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Говард Філіпс Лавкрафт

Говард Філіпс Лавкрафт

Життєпис

Говард Лавкрафт — американський письменник та журналіст. Писав у жанрах містики, фантастики, жахів і вміло їх поєднував у своїх роботах.

Народився майбутній письменник у місті Провіденс 20 вересня 1890 року.

Батька Говарда помістили у психіатричну лікарню, коли сину було 2 роки, тому його виховувала мама разом з двома бабусями й дідусем. Говард був вундеркіндом і вже у віці двох років він читав вірші на пам'ять, а у 6 почав писати свої. У школу майбутній письменник пішов у віці 8 років, але провчився там лише рік і через постійні хвороби продовжив навчання дома. І повернувся до школи лише тоді, коли йому було 13 років.

Після школи він влаштувався працювати журналістом і на одних зборах, які проводилися для журналістів він зустрів Соню Грін через деякий час вони одружилися і переїхали жити у Бруклін. Але швидкий ритм Нью-Йорського життя не прийшов до вподоби письменнику і коли їхній шлюб розпався письменник повертається до рідного міста, де й продовжує писати до кінця своїх днів. Помер письменник 1937 року від раку кишківника.

Творчість

У дідуся Говарда на той час була найбільша бібліотека у місті й саме це вплинуло на його любов до літератури. З дитинства він сидів у бібліотеці й читав книжки особливо на нього вплинули такі письменники як: Едгар По, Лорд Дансені, Емброуз Бірс, Монтегю Родс Джеймс.

Почав писати майбутній письменник ще у віці 6 років, тоді він надавав перевагу поезії, а першу свою серйозну розповідь написав у віці 14 років, яка називалася — «Звір в печері». З дитинства Лавкрафта мучили кошмарні сни, багато з них він записував після, того як прокидався. Саме так на світ з’явилося його оповідання «Дагон», яке згодом стане одним з його найбільш популярних творів. І крім цього «Дагон» став першим оповіданням письменника, яке було видане. За період з 1919 року до 1923 він написав понад 40 оповідань, деякі з них були у співавторстві, але на той час його твори рідко виходили друком. Після розлучення і повернення до домівки він написав «Зов Ктулху», яке стане візитівкою автора. Згодом його почали вже активно друкувати різні журнали Америки, але не дивлячись на це письменник все більше потребував грошей. Справжній успіх до письменника прийшов уже після його смерті.

Важко переоцінити внесок Лавкрафта до світової літератури його твори досі користуються великою популярністю. Його творчість вплинула західну культуру багато оповідань Лавкрафта екранізовані.

Українською мовою книги письменника виходять друком у видавництві «Видавництво Жупанського» у перекладі Остапа Українця.

Сортувати по
Зов Ктулху
-5%
Зов Ктулху
Говард Філіпс Лавкрафт
168 грн
159 грн
Купити
Мгла над Инсмутом
-5%
Мгла над Инсмутом
Говард Філіпс Лавкрафт
55 грн
52 грн
Купити
Ужас в музее
-5%
Ужас в музее
Говард Філіпс Лавкрафт
184 грн
174 грн
Купити
Таящийся у порога
-5%
Таящийся у порога
Говард Філіпс Лавкрафт
201 грн
190 грн
Купити
Хребты Безумия
-5%
Хребты Безумия
Говард Філіпс Лавкрафт
194 грн
184 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Шалена ніч!

Тримай 25% на ВСЕ

Діє до 11:00 29.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%