Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/gi-de-mopassan/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Гі де Мопассан

Гі де Мопассан

Життєпис

Гі де Мопассан – майстер оповідань із неочікуваною кінцівкою, а також найбільший французький новеліст, який народився в Нормандії у 1850 році. Під час навчання у руанському ліцеї він зарекомендував себе як здібного учня, який захоплювався театральним мистецтвом та поезією. В цей час хлопець познайомився із Гюставом Флобером, який став літературним наставником юнака. У 1869 році майбутній письменник їде до Парижа навчатися юриспруденції, але франко-прусська війна перекреслює усі плани. Гі де Мопассан пройшов її простим рядовим й під час неї займався самоосвітою, читаючи книги з природознавства та астрономії. Банкрутство його сім’ї змусило майбутнього письменника піти працювати в морське міністерство, де він був чиновником близько десяти років.

За настановами Флобера Гі де Мопассан більше шести років переписував та рвав написане. Й тільки тоді, коли наставник визнав його твори достатньо зрілими та стилістично цілісними, той вирішив друкуватися. У своїй творчості письменник надавав перевагу об’єктивному роману, усвідомлюючи усі обмеження цього жанру. Для нього реалізм був особистим світоглядом, який він намагався донести до читача. Головними темами творчості Гі де Мопассана були рідний регіон – Нормандія, франко-прусська війна, жінки та жертви насилля, тема сім’ї та батьківства, міські пейзажі, власний песимізм письменника, а ближче до нервової хвороби – теми самотнього божевілля, депресії та параної. За життя він створив більше 300 новел та шість романів.

Гі де Мопассан був одним із тих, хто приєднався до листа діячів культури, який вимагав від паризьких чиновників накласти заборону на будівництво Ейфелевої вежі. Також є анекдот про те, що письменник нібито ховався від «потворного скелету» в ресторані на території вежі, тому що це було єдине місце в столиці Франції, звідки її не було видно. Твори Гі де Мопассана мали великий успіх, його заробіток сягав 60 000 франків у рік, але фрівольний стиль життя підірвав здоров’я письменника, коли він захворів на невиліковний в той час сифіліс. З 1884 року його переслідують нервові напади, а в грудні 1891 року вони доводять письменника до спроби самогубства. Далі в нього прогресує параліч мозку, через який автор помер у віці 42 років. На його могильній плиті написано «Місьє Мопассан перетворився на тварину».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Шалені вихідні!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 11:00 26.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%