Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/genri-ford/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Генрі Форд

Генрі Форд

Життєпис

Конструктор автомобілів Генрі Форд – людина, яка змінила світ через технології. Бізнесмен-новатор уперше застосував промисловий конвеєр у технічній сфері. Форд заснував найбільше промислове виробництво початку минулого століття, прибуток якого становив мільярд доларів. Генрі Форд визнаний найкращим бізнесменом ХХ століття. Окрім того, він був видатним мислителем й талановитим письменником. Ще за життя його біографія була оповита легендами.

Генрі Форд народився 1863 року в штаті Мічиган у фермерській родині. Сімейні справи не надто приваблювали малого Генрі. Батько навіть вважав сина лінивим. Насправді ж Генрі помічав низький рівень організації праці й намагався вдосконалити умови. Приміром, син хотів облаштувати трубопровід, щоб не носити воду по сходах, однак батько не підтримав ідеї. Невдовзі Генрі почав заробляти ремонтуючи годинники. Сімнадцятирічним він утік із дому, бо не хотів працювати на фермі.

У 1903 році Генрі Форд заснував свою першу компанію з випуску автомобілів. У 1913-му розпочав експерименти зі створенням конвеєра. Справи корпорації пішли вгору: заводи почали працювати в три зміни замість двох, робочий тиждень зменшився до 40 годин, Форд суттєво підвищив зарплатню працівникам (однак слідкував, щоб додаткові долари робітник витрачав розумно, а п’яниць звільняв). Таким чином Форд реалізував ідею «капіталізму добробуту» – поліпшивши умов праці робітників, домігся зменшення плинності кадрів.

Із 1908 по 1928 роки компанія Форда випускала популярну модель авто «Форд – Т». Зручність й дешевизна зробила цю марку символом автомобільної індустрії свого часу.

Новаторським рішенням Форда в автомобілебудуванні було й впровадження системи повного циклу виробництва: починаючи з видобутку залізної руди й закінчуючи випуском готової машини.

Успіх Форда був би немислимий без його стратегічного далекоглядного бачення. Генрі Форд багато міркував про витоки й можливості подолання бідності, мріяв створити вічну машину. Свої роздуми описав у книжках, які перекладені багатьма мовами.

Генрі Форд помер 1947 року. Очолив компанію його внук Генрі Форд ІІ. «Ford Motor Company» існує і нині.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
до 11:00 12.08.2020

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%