Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/fransuaza-sahan/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Франсуаза Саган

Франсуаза Саган

Життєпис

Франсуаза Саган (справжнє прізвище Куаре) – французька письменниця та драматургиня, яка народилася в 1935 році. З дитинства в ній поєдналися дві крайності: високий інтелект і велика недисциплінованість. Вона навчалася у престижному коледжі, а потім вступила до університету Собронни, але її вигнали через погану поведінку. Коли дівчина принесла рукопис свого першого роману до видавця, він не міг повірити, що та гостроноса худа дівчина, яка сиділа перед ним, є авторкою потенційного бестселера. На запитання, хто це написав, вона показала чотири зошити із чернетками твору, написаних нервовим почерком. Це дійсно була вона – донька заможних батьків, колишня абітурієнтка престижного університету, яка за декілька тижнів двома пальцями на друкарській машинці надрукувала роман, коли нудилася гарячим паризьким літом 1953 року.

За рік тираж її першого роману «Добридень, смутку!» досяг мільйона примірників, а на авторку звалився великий гонорар – півтора мільйони франків. Її батько порадив пошвидше витратити зароблене, адже в її віці такі гроші – біда. Характеризуючи творчість письменниці, можна сказати, що для неї притаманні короткі описи і невелика кількість персонажів, та все ж вона відрізняється схемою любовного трикутника, витриманого відкритою інтригою. Загалом вважається, що схему роботи із психологією персонажів вона взяла у Фіцджеральда, проте якщо в останнього герої завжди хочуть повернутися до минулого, то персонажі Саган розуміють, що жили в нудному і шахрайському світі, тому не бажають про нього згадувати. Герої авторки блискучі в першу чергу інтелектуально, але й егоцентричні. Загалом усі твори письменні про незадоволеність життям, самотність та любов. За весь творчий період вона написала більше 20 романів, багато п’єс та новел, а також дві автобіографічні книги.

Авторка була двічі одружена, але кожного разу не могла довго втриматися у шлюбі – щоразу їй ставало нудно. Вона казала, що «Сімейне життя— це… Та це якась спаржа з оцтом! Така страва не для мене». Франсуаза Саган була бісексуалкою, мала велику кількість коханців, не цуралася алкоголю та наркотиків, від яких була залежна. Письменниця зізнавалася журналістам, що найбільше боїться бідності та забуття, що наприкінці життя з нею й сталося. За її словами, вона прожила життя каскадера, але хотіла б зробити усе інакше. Померла Франсуаза Саган у 2004 році.

Сортувати по
Неясный профиль
-6%
Неясный профиль
Франсуаза Саган
126 грн
119 грн
Купити
Поводок
-5%
Поводок
Франсуаза Саган
111 грн
105 грн
Купити
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 29.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%