Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/ernest-gemingvej/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ернест Гемінґвей

Ернест Гемінґвей

Життєпис

Ернест Гемінґвей — американський письменник, журналіст, лауреат Нобелівської премії по літературі також лауреат Пулітцерівської премії. Народився майбутній автор 21 липня 1899 року. Ернест зростав в інтелігентній сім’ї його батьки були освіченими людьми. Батько працював лікарем, а мама музиканткою. У дитинстві Ернест сильно цікавився природничими науками й у 8 років вже читав роботи Дарвіна. Дебют Ернеста, як письменника відбувся у шкільні роки його твори часто виходили друком у шкільному журналі. Окрім написання творів у школі він також займався боксом та футболом.

Після закінчення школи він вирішив не продовжувати навчання, як того вимагали його батьки, а натомість переїхав до Канзас-сіті, де влаштувався поліційним репортером і практично щодня зустрічався із грабіжниками, вбивцями, волоцюгами, наркоманами, повіями. Саме під час роботи у поліційній газеті сформувався його стиль письма.

Коли США оголосила, що вступає у Першу світову війну, Ернесту на той момент було 19 років і він добровольцем вирішує піти на фронт. У 1918 році він потрапляє під вогонь кулеметів рятуючи іншого солдата та отримує багато поранень. А 21 січня 1919 року він повертається до США, де його зустрічають, як героя про нього пишуть всі американські газети, як про першого американця який отримав поранення на італійському фронті й повернувся додому живим. Майже рік він провів із сім’єю заліковуючи рани, які отримав на війні, а згодом перебирається до Канади, де повертається до роботи журналістом.

У 1921 році він одружується з Хедлі Річардсон і разом з нею перебирається до Парижа. У Франції він знайомиться з письменниками, художниками, музикантами й сам починає активніше займатися творчістю.

У Парижі до нього прийшов перший письменницький успіх після написання роману «Фієста. І сонце сходить». Але вже у 1930 році він повертається до США. Де поселяється у Флориді купує собі яхту і багато плаває, рибалить і звісно пише. Саме у Флориді до нього прийшла слава. Усе, що виходить з під його пера одразу публікується і швидко зникає з полиць магазинів. Згодом автор на деякий час перебирається до Африки, аби спробувати свої сили у сафарі, але навіть там він не припиняє писати.

Під час Другої світової війни автор тривалий час мешкав у Лондоні, де працював кореспондентом у місцевій газеті, а після війни він переїхав на Кубу, де продовжив свою літературну діяльність.

У 1960 році письменник повертається до США та оселяється в місті Кетчум.

Згодом автор хворіє на параною, та потрапляє у психлікарню, а у той час усі психічні хвороби лікували електрошоковою терапією і після 13 таких сеансів лікування він втрачає пам'ять і здатність писати.

У 1961 році після виписки з лікарні він застрелився з улюбленої рушниці, яку йому подарував дідусь на дванадцятий рік народження, по собі він не залишив жодної посмертної записки.

Українською мовою книжки Ернеста Гемінґвея виходили у різні часи, але варто відзначити «Видавництво Старого Лева», яке взялося за мету видати усі твори автора у новому оформленні та з новими не цензурованими перекладами. У них вже вийшли такі романи письменника, як: «Старий і море», «Фієста. І сонце сходить», а також збірка оповідань «Чоловіки без жінок та інші оповідання». Окрім цих книг великою популярністю користуються й інші книги автора, а саме: «Прощавай, зброє», «Райський сад», «Мати й не мати», «Острів в океані», «По кому дзвонить дзвін» та інші. Багато з його романів та оповідань були екранізованими.

Романи Гемінґевея про сильних і мужніх людей, які ідуть на перекір усім, аби досягнути цілі. Але не дивлячись на це його герої — це люди, які вміють любити, співчувати, хвилюватися усім їм притаманні якості звичайних людей, але поряд з цим у них є щось надзвичайне.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ЛОВИ МОМЕНТ

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 21:00 14.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%