Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/erik-bern/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ерік Берн - книги та біографія

Ерік Берн

Ерік Берн — американський військовий психолог, письменник, психіатр, в першу чергу відомий, як розробник трансакційного і сценарного аналізу.

Ерік Берн народився 10 травня 1910 року у бідній частині Монреаля у сім’ї вихідців з Росії. Батько Берна працював лікарем і часто брав із собою сина на огляди хворих, тоді й прокинулася в Еріка любов до медицини.

Берн вивчав англійську мову, психологію і проходив підготовчий курс медицини в Монреальському університеті. У 1931 році він отримав ступінь бакалавра з гуманітарних наук, а у 1935 році вже отримує ступінь доктора медицини й магістра хірургії. Після закінчення навчання він деякий час працює при Медичній школі Єльського університету. Згодом він перебирається до Англії, де працює приватним психіатром. Потім Ерік Берн працював клінічним асистентом в Нью-Йорку, а в 1941 році записався спеціальний курс в Нью-Йоркський психоаналітичний інститут, де він проходив особистий аналіз у Поля Федерна, колишнього колеги Фройда.

У 1943 році Берн починає працювати у військовому госпіталі психіатром, де він і почав свою практикув психоаналізу з групами. Після звільнення 1946 року він написав свою першу книгу — «Психіка в дії», але згодом він її переробив і вона була перевидана під назвою «Посібник з психіатрії та психоаналізу для широкого кола читачів». Ерік Берн багато своїх робіт присвятив аспектам трансакційного і сценарного аналізу. Протягом 1960-х років Берн окрім писання книг, ще практикувався в якості приватного консультанта і паралельно працював на кількох роботах. В головному медичному управлінні армії США він був консультантом по психіатрії; в Клініці психічної гігієни ветеранів — головним психіатром; лектором: читав курс лекцій по груповій терапії в нейропсихіатричній в Каліфорнійській клініці, а також в Стенфордськіїй психіатричній клініці; ад'юнктом-психіатром в лікарні Сан-Франциско. Помер Ерік Берн 1970 року від проблем з серцево-судинною системою.

Книги

За своє життя автор написав понад десять книг головна їх перевага у тому, що вони доступні й зрозумілі не лише вузькому коли читачів, а й людям, які не мають ніякого відношення до психіатрії.

Найпопулярнішою книгою автора є — «Ігри, у які грають люди» у якій Ерік Берн детально описує ігри в які ми граємо не усвідомлюючи того — подружні, ігри з друзями. Також у книжці він описує прийоми, які будуть корисні, тим хто не хоче грати в ігри у які вас намагаються втягнути.

Українською мовою книгу «Ігри, у які грають люди» видало видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image