Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/erik-bern/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Ерік Берн

Ерік Берн

Життєпис

Ерік Берн — американський військовий психолог, письменник, психіатр, в першу чергу відомий, як розробник трансакційного і сценарного аналізу.

Ерік Берн народився 10 травня 1910 року у бідній частині Монреаля у сім’ї вихідців з Росії. Батько Берна працював лікарем і часто брав із собою сина на огляди хворих, тоді й прокинулася в Еріка любов до медицини.

Берн вивчав англійську мову, психологію і проходив підготовчий курс медицини в Монреальському університеті. У 1931 році він отримав ступінь бакалавра з гуманітарних наук, а у 1935 році вже отримує ступінь доктора медицини й магістра хірургії. Після закінчення навчання він деякий час працює при Медичній школі Єльського університету. Згодом він перебирається до Англії, де працює приватним психіатром. Потім Ерік Берн працював клінічним асистентом в Нью-Йорку, а в 1941 році записався спеціальний курс в Нью-Йоркський психоаналітичний інститут, де він проходив особистий аналіз у Поля Федерна, колишнього колеги Фройда.

У 1943 році Берн починає працювати у військовому госпіталі психіатром, де він і почав свою практикув психоаналізу з групами. Після звільнення 1946 року він написав свою першу книгу — «Психіка в дії», але згодом він її переробив і вона була перевидана під назвою «Посібник з психіатрії та психоаналізу для широкого кола читачів». Ерік Берн багато своїх робіт присвятив аспектам трансакційного і сценарного аналізу. Протягом 1960-х років Берн окрім писання книг, ще практикувався в якості приватного консультанта і паралельно працював на кількох роботах. В головному медичному управлінні армії США він був консультантом по психіатрії; в Клініці психічної гігієни ветеранів — головним психіатром; лектором: читав курс лекцій по груповій терапії в нейропсихіатричній в Каліфорнійській клініці, а також в Стенфордськіїй психіатричній клініці; ад'юнктом-психіатром в лікарні Сан-Франциско. Помер Ерік Берн 1970 року від проблем з серцево-судинною системою.

Книги

За своє життя автор написав понад десять книг головна їх перевага у тому, що вони доступні й зрозумілі не лише вузькому коли читачів, а й людям, які не мають ніякого відношення до психіатрії.

Найпопулярнішою книгою автора є — «Ігри, у які грають люди» у якій Ерік Берн детально описує ігри в які ми граємо не усвідомлюючи того — подружні, ігри з друзями. Також у книжці він описує прийоми, які будуть корисні, тим хто не хоче грати в ігри у які вас намагаються втягнути.

Українською мовою книгу «Ігри, у які грають люди» видало видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 18.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%