Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhordzh-orvell/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джордж Орвелл

Джордж Орвелл

Життєпис

Джордж Орвелл — британський письменник і публіцист справжнє ім'я, якого — Ерік Артур Блер. Народився майбутній автор 1903 року в Індії, яка в той час була у складі Британської імперії, де його батько служив у британській спецслужбі. У школі Орвелл навчався на відмінно і згодом отримав стипендію й продовжив навчання в Ітонському коледжі. З 1922 до 1927 року служив у поліції Бірмі, після чого повернувся до Англії, де й почав писати перші свої художні твори. Згодом він переїхав до Парижа з чітким наміром стати письменником.У 1936 році одружується, а через пів року відправляється до Іспанії, де триває громадянська війна. Джордж Орвелл вступає у ряди лівих ополченців, які хоч і є комуністами, але виступають проти Сталіна. Майже пів року він провів на фронті, де його було поранено ворожим снайпером у горло і він був змушений повернутися до Лондона на лікування.

Варто зазначати, що саме Орвелл вів поняття «холодна війна», яке згодом стало популярним і широко вживаним. А під час Другої світової війни він веде антифашистську передачу на Бі-бі-сі. Помер автор у Лондоні 1950 року від туберкульозу.

Першою книгою, яка вийшла з під пера автора й була надрукована була автобіографічна повість «Фунти лиха в Парижі та Лондон». Після цього у світ вийшли, ще такі книги, як: «Дні в Бірмі», «Дитина Каталонії» та ряд інших книг та романів, але жоден з них не приніс автору серйозного визнання. Аж поки у 1945 році не вийшла друком його розповідь-притча, алегорія на революцію, яка відбулася в 1917 році — «Колгосп тварин».

Після цього у 1949 році виходить його наступний роман-антиутопія «1984» і саме цей роман приносить автору світове визнання. Ця книга перевертає свідомість цілим поклонінням. У ній ідеться про те, як тоталітарне суспільство знищує усі права й свободи людини, а замість цього вкорінює у свою політику терор і насильство. Саме у цій книзі вперше прозвучав усім добре відомий вираз «Великий Брат стежить за тобою».

Окрім художніх творів Джордж Орвелл також писав статті соціально-критичного і культурологічного характеру. У Британії усі його твори видали у 20 томах, а загалом книги автора перекладені на 60 мов світу.
Українською мовою книги Джорджа Орвелла виходять у видавництві «Видавництво Жупанського» з новим не цензурованим перекладом. Особливий інтерес в українських читачів викликають такі книги, як: «1984», «Дитина Каталонії» та «Колгосп тварин».

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

825

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 12.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%