Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhon-ronald-ruel-tolkin/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джон Рональд Руел Толкін - книги та біографія

Джон Рональд Руел Толкін

⁠Джона Роналда Руела Толкіна недарма називають батьком сучасного фентезі – легендарний англійський письменник витворив власну міфологію на сторінках книжок й став одним із основоположників цього жанру фантастики. Усесвітню знаменитість Джон Толкін здобув завдяки роману «Володар перстнів». Твори письменника, поета, філолога та мовознавця належать до одних із найпопулярніших за всю історію літератури. Бестселерами стають не лише книжки Толкіна, а й зняті за його творами фільми.

Джон Толкін народився 1892 року в місті Блумфонтейн, що в нинішній Південно-Африканській Республіці. Виховувався у родині банківського службовця. У трирічному віці Джон разом із матір’ю та меншим братом вирушили погостювати в англійських родичів. Коли через рік помер батько, сім’я залишилася в Британії. Мама Джона Толкіна була першою вчителькою сина: навчила його читати, писати, малювати. Коли жінка померла від цукрового діабету, осиротілих дітей узяв під опіку друг родини – католицький священик. У коледжі при Оксфордському університеті Толкін вчився на англійського філолога й здобув диплом із відзнакою. У період студентства майбутній письменник захоплювався мовами. Він вільно володів латинською і грецькою, вивчав готську, фінську, валлійську та навіть взявся створювати штучні мови.

У липні 1916 року, невдовзі після одруження, Джона Толкіна мобілізували до армії, він воював на фронтах Першої світової. Приголомшений пережитими втратами друзів, Толкін зненавидів війни й у лікарняному ліжку почав писати. У 1937 році був опублікований його фантастичний роман «Гобіт», що відразу завоював славу. Опісля цього автор впродовж 15 років працював над епічним романом у жанрі фентезі «Володар перстнів», який став культовим твором й увійшов до переліку найпопулярніших книг ХХ століття. Зняті за романом три фільми удостоїлися 17 премій «Оскар» й зібрали мільярди доларів у світовому прокаті.

В останні роки життя письменник працював над збірником міфів і переказів про вигаданий автором світ Середзем’я, проте так і не встиг її завершити – це зробив син Крістофер. Джон Толкін помер 1973 року, зайнявши почесне місце в когорті класиків літератури ХХ століття.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image