Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhoan-roling/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джоан Ролінґ - книги та біографія

Джоан Ролінґ

Джоан Ролінґ — народилася 31 липня 1965 року в містечку Єйті, який розташовується на південному-заході Англії. Ще з дитинства Джоан любила писати фантастичні розповіді, які вона, як правило читала своїй молодшій сестрі. Про свій підлітковий вік сама письменниця говорить, що не була особливо щаслива, вона мусила працювати, адже її матір важко хворіла й не могла ходити на роботу, а з батьком у неї були складні відносини. Попри це у школі Джоан була відмінницею, а згодом старостою школи.

У 1982 році Джоан не вступає до Оксфордського університету, а замість нього продовжує навчання в Екстерському університеті. У 1986 році авторка закінчує навчання й переїжджає жити до Лондона, де починає працювати секретарем у дослідницькому відділі «Міжнародної амністії».

У 1990 році, коли Джоан Ролінґ їхала до Лондона з Манчестера у її голову «прийшла ідея» роману про хлопчика чарівника. Ось що в інтерв’ю вона каже з цього приводу: «Я поверталася з відрядження у Манчестері в Лондон у поїзді, і ідея про Гаррі Поттера просто прийшла в голову.»

В 1991 році Ролінґ переїхала до Португалії, де викладала англійську мову, там вона вперше вийшла заміж, але шлюб тривав не довго і вже 1993 року вона розлучається й перебирається до Шотландії, щоб бути ближче до молодшої сестри та ставить собі ціль в будь-що закінчити роман про Гаррі Поттера. І в 1995 році вона закінчила рукопис своєї першої книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь», але книга була видана тільки у 1997 році й перш, ніж опублікуватися Джоан Ролінґ отримала 12 відмов.

А вже у 1998 році студія «Warner Brothers» викупила права на екранізацію романів англійської письменниці. Фільми про Гаррі Поттера стали одними з найприбутковіших в історії кіноіндустрії, у той самий час романи про хлопчика чарівника вийшли на перше місце у списку продажів художніх книг за всі часи. Також потрібно зазначати, що письменниця брала активну роль у створенні фільмів саме вона відбирала акторів на головні ролі та допомагала із написанням сценарію для фільмів.

Після першої книги авторка ще написала 6 книг про Гаррі Поттера і коли вже ніхто не очікував повідомила, що буде восьма книжка «поттеріани», яка є сценарієм п’єси за сюжетом Джоан Ролінґ книга має назву «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Усі сім книг про Гаррі Поттера, а це такі, як: «Гаррі Поттер і філософський камінь», «Гаррі Поттер і таємна кімната», «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», «Гаррі Поттер і келих вогню», «Гаррі Поттер і Орден Фенікса», «Гаррі Поттер і напівкровний Принц», «Гаррі Поттер і смертельні реліквії» українською мовою вийшли у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га», а загалом книги перекладені більш ніж 70 мовами світу. У 2015 художник Джим Кей ілюстрував першу книги про пригоди хлопчика чарівника — «Гаррі Поттер і філософський камінь». Художник має оформити усі сім книг про Гаррі Поттера. Також українською мовою вийшли такі книги, як: «Казки барда Бідла», «Фантастичні звірі і де їх шукати», «Квідич крізь віки» усі ці книжки є підручниками за якими навчаються майбутні чарівники у Гоґвартсі.

А у 2016 році у прокат вийшов фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати», а згодом знову ж таки у видавництві Івана Малковича українською мовою вийшов оригінальний сценарій «Фантастичні звірі і де їх шукати». У 2012 році Джоан Ролінґ написала книгу для старшого покоління читачів «Несподівана вакансія». У 2013 письменниця бере псевдонім — Роберт Ґелбрейт під, яким було видано три детективних романи: «Поклик зозулі», «Шовкопряд» та «Кар'єра лиходія».

Багато зароблених коштів авторка жертвує на благодійність. А у 2000 році вона створила власний благодійний фонд «Volant Charitable», який займається боротьбою з бідністю і соціальною несправедливістю. У 2010 році Джоан отримала звання жінка року в Британії.
На сьогодні Джоан Ролінґ найпопулярніша у світі письменниця рейтинг її книг все ж так у топі, а інтерес читачів досі не зникає. Рекорди, які поставили її книги про Гаррі Поттера досі не вдається нікому перевершити.
Починаючи з 2001 року Джоан Ролінґ зі своїм другим чоловіком і трьома дітьми мешкає в Единбурзі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image