Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dzhoan-roling/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Джоан Ролінґ

Джоан Ролінґ

Життєпис

Джоан Ролінґ — народилася 31 липня 1965 року в містечку Єйті, який розташовується на південному-заході Англії. Ще з дитинства Джоан любила писати фантастичні розповіді, які вона, як правило читала своїй молодшій сестрі. Про свій підлітковий вік сама письменниця говорить, що не була особливо щаслива, вона мусила працювати, адже її матір важко хворіла й не могла ходити на роботу, а з батьком у неї були складні відносини. Попри це у школі Джоан була відмінницею, а згодом старостою школи.

У 1982 році Джоан не вступає до Оксфордського університету, а замість нього продовжує навчання в Екстерському університеті. У 1986 році авторка закінчує навчання й переїжджає жити до Лондона, де починає працювати секретарем у дослідницькому відділі «Міжнародної амністії».

У 1990 році, коли Джоан Ролінґ їхала до Лондона з Манчестера у її голову «прийшла ідея» роману про хлопчика чарівника. Ось що в інтерв’ю вона каже з цього приводу: «Я поверталася з відрядження у Манчестері в Лондон у поїзді, і ідея про Гаррі Поттера просто прийшла в голову.»

В 1991 році Ролінґ переїхала до Португалії, де викладала англійську мову, там вона вперше вийшла заміж, але шлюб тривав не довго і вже 1993 року вона розлучається й перебирається до Шотландії, щоб бути ближче до молодшої сестри та ставить собі ціль в будь-що закінчити роман про Гаррі Поттера. І в 1995 році вона закінчила рукопис своєї першої книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь», але книга була видана тільки у 1997 році й перш, ніж опублікуватися Джоан Ролінґ отримала 12 відмов.

А вже у 1998 році студія «Warner Brothers» викупила права на екранізацію романів англійської письменниці. Фільми про Гаррі Поттера стали одними з найприбутковіших в історії кіноіндустрії, у той самий час романи про хлопчика чарівника вийшли на перше місце у списку продажів художніх книг за всі часи. Також потрібно зазначати, що письменниця брала активну роль у створенні фільмів саме вона відбирала акторів на головні ролі та допомагала із написанням сценарію для фільмів.

Після першої книги авторка ще написала 6 книг про Гаррі Поттера і коли вже ніхто не очікував повідомила, що буде восьма книжка «поттеріани», яка є сценарієм п’єси за сюжетом Джоан Ролінґ книга має назву «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Усі сім книг про Гаррі Поттера, а це такі, як: «Гаррі Поттер і філософський камінь», «Гаррі Поттер і таємна кімната», «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», «Гаррі Поттер і келих вогню», «Гаррі Поттер і Орден Фенікса», «Гаррі Поттер і напівкровний Принц», «Гаррі Поттер і смертельні реліквії» українською мовою вийшли у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га», а загалом книги перекладені більш ніж 70 мовами світу. У 2015 художник Джим Кей ілюстрував першу книги про пригоди хлопчика чарівника — «Гаррі Поттер і філософський камінь». Художник має оформити усі сім книг про Гаррі Поттера. Також українською мовою вийшли такі книги, як: «Казки барда Бідла», «Фантастичні звірі і де їх шукати», «Квідич крізь віки» усі ці книжки є підручниками за якими навчаються майбутні чарівники у Гоґвартсі.

А у 2016 році у прокат вийшов фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати», а згодом знову ж таки у видавництві Івана Малковича українською мовою вийшов оригінальний сценарій «Фантастичні звірі і де їх шукати». У 2012 році Джоан Ролінґ написала книгу для старшого покоління читачів «Несподівана вакансія». У 2013 письменниця бере псевдонім — Роберт Ґелбрейт під, яким було видано три детективних романи: «Поклик зозулі», «Шовкопряд» та «Кар'єра лиходія».

Багато зароблених коштів авторка жертвує на благодійність. А у 2000 році вона створила власний благодійний фонд «Volant Charitable», який займається боротьбою з бідністю і соціальною несправедливістю. У 2010 році Джоан отримала звання жінка року в Британії.
На сьогодні Джоан Ролінґ найпопулярніша у світі письменниця рейтинг її книг все ж так у топі, а інтерес читачів досі не зникає. Рекорди, які поставили її книги про Гаррі Поттера досі не вдається нікому перевершити.
Починаючи з 2001 року Джоан Ролінґ зі своїм другим чоловіком і трьома дітьми мешкає в Единбурзі.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

825

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 12.04.2021

Промокод: BOOK-30

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%