Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dante-alih-yeri/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Данте Аліг'єрі

Данте Аліг'єрі

Життєпис

Данте Аліг'єрі — італійський поет, філософ, мислитель, політичний діяч та богослов. Вважається одним з основоположників італійської літературної мови.

Точна дата народження Данте невідома, але усі історичні джерела сходяться у тому, що він народився у травні 1265 року. Данте походив з древнього роду, який згідно з писаннями брав участь у розбудові Флоренції. Сім’я Данте була відомою, як у Флоренції так і за її межами й брала активну участь у політичному житті країни. Першим вчителем Данте був відомий на всю тогочасну Італію вчений та поет — Брунетто Латіні.

Згідно з основною теорією у 1286-1287 роках Данте жив кілька місяців у Болоньї, де навчався в Болонському університеті одному з найкращих університетів тогочасної Європи, але це лише припущення, бо на жаль немає жодних історичних документів, які б це підтвердили.

Про Данте Аліг'єрі, як про громадського діяча перша згадка була датована у 1297 році, а вже в 1300 або 1301 році Данте був обраний пріором. У 1302 році він був вигнаний разом зі своєю партією білих гвельфів з Флоренції.

З цього часу Данте веде кочовий спосіб життя він весь час подорожує по містах, або їздить в інші країни. У Перші роки вигнання Данте, брав участь у збройній і дипломатичній боротьбі з правлячою партією. Останній епізод в його політичній біографії пов'язаний з італійським походом імператора Генріха VII, зусиллями якого було встановлено в Італії громадянський мир й Данте дав ідеологічну підтримку в ряді публічних послань і в своєму трактаті «Монархія».

Є історичні джерела, які підтверджують, що в 1308-1309 рр. він побував у Франції, а саме в Парижі. У 1316 році суд Флоренції дозволив йому повернутися додому, але тільки, якщо він публічно зізнається в неправоті своїх поглядів і привселюдно покається, але поет не став цього робити.

З 1316 року він облаштувався в Равенні, куди письменник був запрошений особисто правителем міста. Тут в оточені сім'ї, шанувальників та друзів він прожив свої останні роки. Саме під час вигнання З Флоренції Данте почав писати твір, який згодом прославить його — «Комедію», до назви якої через кілька століть, в 1555 році у венеціанському виданні додадуть слово «Божественна». Згідно з історичними документами, то почав роботу над поемою Данте приблизно у 1307 році, а останню з трьох частин Данте закінчив писати незадовго до смерті.

Він мріяв, що за допомогою «Комедії» він стане популярним і зможе без проблем повернутися додому з почестями, але його надії на жаль залишилися лише надіями і їм ніколи не судилося збутися. Захворівши на малярію, повертаючись з Венеції з дипломатичною місією, поет помирає 14 вересня 1321 року. «Божественна комедія» була вершиною його літературної діяльності, проте не тільки нею багатий Данте Аліг'єрі його творчий доробок складається з віршів, філософських трактатів та публіцистики.

Українське книжкове видавництво «Астролябія» видало усі три частини «Божественної комедії» («Пекло», «Чистилище» і «Рай») українською мовою Данте Аліг'єрі.

Сортувати по
Сортувати по

Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 10% на ВСЕ

Діє до 11:00 21.10.2020

Промокод: YE10

*діє на 99% асортименту

Отримай знижку 10%