Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/dante-alih-yeri/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Данте Аліг'єрі - книги та біографія

Данте Аліг'єрі

Данте Аліг'єрі — італійський поет, філософ, мислитель, політичний діяч та богослов. Вважається одним з основоположників італійської літературної мови.

Точна дата народження Данте невідома, але усі історичні джерела сходяться у тому, що він народився у травні 1265 року. Данте походив з древнього роду, який згідно з писаннями брав участь у розбудові Флоренції. Сім’я Данте була відомою, як у Флоренції так і за її межами й брала активну участь у політичному житті країни. Першим вчителем Данте був відомий на всю тогочасну Італію вчений та поет — Брунетто Латіні.

Згідно з основною теорією у 1286-1287 роках Данте жив кілька місяців у Болоньї, де навчався в Болонському університеті одному з найкращих університетів тогочасної Європи, але це лише припущення, бо на жаль немає жодних історичних документів, які б це підтвердили.

Про Данте Аліг'єрі, як про громадського діяча перша згадка була датована у 1297 році, а вже в 1300 або 1301 році Данте був обраний пріором. У 1302 році він був вигнаний разом зі своєю партією білих гвельфів з Флоренції.

З цього часу Данте веде кочовий спосіб життя він весь час подорожує по містах, або їздить в інші країни. У Перші роки вигнання Данте, брав участь у збройній і дипломатичній боротьбі з правлячою партією. Останній епізод в його політичній біографії пов'язаний з італійським походом імператора Генріха VII, зусиллями якого було встановлено в Італії громадянський мир й Данте дав ідеологічну підтримку в ряді публічних послань і в своєму трактаті «Монархія».

Є історичні джерела, які підтверджують, що в 1308-1309 рр. він побував у Франції, а саме в Парижі. У 1316 році суд Флоренції дозволив йому повернутися додому, але тільки, якщо він публічно зізнається в неправоті своїх поглядів і привселюдно покається, але поет не став цього робити.

З 1316 року він облаштувався в Равенні, куди письменник був запрошений особисто правителем міста. Тут в оточені сім'ї, шанувальників та друзів він прожив свої останні роки. Саме під час вигнання З Флоренції Данте почав писати твір, який згодом прославить його — «Комедію», до назви якої через кілька століть, в 1555 році у венеціанському виданні додадуть слово «Божественна». Згідно з історичними документами, то почав роботу над поемою Данте приблизно у 1307 році, а останню з трьох частин Данте закінчив писати незадовго до смерті.

Він мріяв, що за допомогою «Комедії» він стане популярним і зможе без проблем повернутися додому з почестями, але його надії на жаль залишилися лише надіями і їм ніколи не судилося збутися. Захворівши на малярію, повертаючись з Венеції з дипломатичною місією, поет помирає 14 вересня 1321 року. «Божественна комедія» була вершиною його літературної діяльності, проте не тільки нею багатий Данте Аліг'єрі його творчий доробок складається з віршів, філософських трактатів та публіцистики.

Українське книжкове видавництво «Астролябія» видало усі три частини «Божественної комедії» («Пекло», «Чистилище» і «Рай») українською мовою Данте Аліг'єрі.

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image