Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/daniel-defo/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Даніель Дефо

Даніель Дефо

Життєпис

Даніель Дефо народився в 1660 році в місті Кріплгейт (Лондон). Публіцист і англійський письменник, основоположник реалістичного європейського роману нового часу. Дефо з'явився на світ в сім'ї свічкового фабриканта і продавця м'ясом, Джеймса, який жив у Лондоні. Частинку «Де» до прізвища батька, Фо приєднав у 1703 році сам Даніель, коли він як автор памфлетів став відомим і міг покладатися на свої навики в літературній сфері. Даніель здобув освіту в пуританській духовній академії, але так і не став релігійним проповідником.

Після закінчення академії, де автор освоював грецьку, латинську мови та літературу, став торгівцем у оптового панчішного підприємця. Займаючись торгівельними справами, Дефо часто мандрував по різних країнах: Франції, Португалії, Іспанії, знайомився зі звичаями Європи і опановував мови.

Пізніше Дефо сам став хазяїном панчішного підприємства, цегельно-черепичного великого заводу, але потерпів фіаско. Дефо був одним із найвпливовіших політиків у свій час, здібним публіцистом і памфлетистом. Офіційно не займаючи жодної державної посади, деякий час мав великий вплив на уряд і короля.

Літературну кар’єру почав 1697 року як публіцист – памфлетом «Нариси проектів», в ньому він представив ряд економічних і політичних реформ і журналіст. Митець боровся проти зарозумілості дворян.

Найбільшу популярність приніс Даніелю Дефо його роман «Робінзон Крузо». У творчій спадщині творця є такі відомі доробки: «Історія полковника Джека», «Моль Фландерс» «Капітан Сінглтон», «Роксана». У 1726 році з'явився на світ визначний твір, який мав три томи: «Подорожі Англією і Шотландією», що до теперішнього часу є безцінним історичним та сатиричним матеріалом.

Даніель Дефо помер 26 квітня 1731 року, але ніхто із рідних не знав про його смерть, тому похорон організувала квартирна господиня. Речі, які залишилися після Дефо, вона продала з аукціону, щоб компенсувати розхід на похорон.

Заслуга Даніеля Дефо не тільки в умінні цікаво писати про найпростіші події в розвитку психологізму, а й у тім, що він свідомо, мову книги наближав до розмовної живої мови.


Категорія «Автор» —  короткий курс життєписами українських та зарубіжних письменників. Саме тут ви можете прочитати основні відомості з їх життя. Книгарня Є зібрала для вас інформацію про письменниць і письменників зі всього світу. У категорії автор ви можете простежити становлення та розвиток літературної майстерності ваших улюблених письменників, дізнатися маловідомі факти їх життя та ближче познайомитись з їх творчістю.

Українські та зарубіжні автори

Часто трапляється, що рекомендований друзями чи рідними автор зовсім нам невідомий. Потрібно зазначити, що біографічні дані, цікаві факти життя, химерні випадки з життя митця дуже важливі, оскільки можуть допомогти осягнути прихований підтекст його робіт. Подекуди осягнути зміст твору без елементарного орієнтування в життєписі автора, розуміння історичного контексту та літературного віяння зовсім неможливо.

Ми щиро сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у виборі найкращої книги, сприятиме вашому всебічному розвитку. Саме для вас ми підготували цікавинки про ваших улюблених авторів, відтепер вам не потрібно шукати додаткову інформацію, у даній категорії ви можете дізнатись більше про автора. Книгарня Є підтримує та розвиває україномовну літературу, саме тому в категорії автор ви можете познайомитись в першу чергу з українськими митцями, що беруть активну участь у творенні сучасного літературного процесу.

Ми не обійшли стороною й сучасних зарубіжних авторів, саме тому на нашому сайті ви можете дізнатися про багатьох письменників різних літературних жанрів. Дана категорія допоможе визначити, якому стилі працює письменник, які літературні нагороди та премії він отримав. Тут ви також знайдете свіжу інформацію щодо робіт автора, основні факти життя, актуальні новинки.