Даніель Дефо народився в 1660 році в місті Кріплгейт (Лондон). Публіцист і англійський письменник, основоположник реалістичного європейського роману нового часу. Дефо з'явився на світ в сім'ї свічкового фабриканта і продавця м'ясом, Джеймса, який жив у Лондоні. Частинку «Де» до прізвища батька, Фо приєднав у 1703 році сам Даніель, коли він як автор памфлетів став відомим і міг покладатися на свої навики в літературній сфері. Даніель здобув освіту в пуританській духовній академії, але так і не став релігійним проповідником.
Після закінчення академії, де автор освоював грецьку, латинську мови та літературу, став торгівцем у оптового панчішного підприємця. Займаючись торгівельними справами, Дефо часто мандрував по різних країнах: Франції, Португалії, Іспанії, знайомився зі звичаями Європи і опановував мови.
Пізніше Дефо сам став хазяїном панчішного підприємства, цегельно-черепичного великого заводу, але потерпів фіаско. Дефо був одним із найвпливовіших політиків у свій час, здібним публіцистом і памфлетистом. Офіційно не займаючи жодної державної посади, деякий час мав великий вплив на уряд і короля.
Літературну кар’єру почав 1697 року як публіцист – памфлетом «Нариси проектів», в ньому він представив ряд економічних і політичних реформ і журналіст. Митець боровся проти зарозумілості дворян.
Найбільшу популярність приніс Даніелю Дефо його роман «Робінзон Крузо». У творчій спадщині творця є такі відомі доробки: «Історія полковника Джека», «Моль Фландерс» «Капітан Сінглтон», «Роксана». У 1726 році з'явився на світ визначний твір, який мав три томи: «Подорожі Англією і Шотландією», що до теперішнього часу є безцінним історичним та сатиричним матеріалом.
Даніель Дефо помер 26 квітня 1731 року, але ніхто із рідних не знав про його смерть, тому похорон організувала квартирна господиня. Речі, які залишилися після Дефо, вона продала з аукціону, щоб компенсувати розхід на похорон.
Заслуга Даніеля Дефо не тільки в умінні цікаво писати про найпростіші події в розвитку психологізму, а й у тім, що він свідомо, мову книги наближав до розмовної живої мови.