Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fauthors%2Fartur-konan-dojl%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Артур Конан Дойл

Артур Конан Дойл

Життєпис

Артур Конан Дойл — британський письменник, автор пригодницьких, історичних та фантастичних романів. Перш за все відомий своїми романами про пригоди Шерлока Голмса та доктора Ватсона. Саме Артур Конан Дойл вважається творцем класичних персонажів детективної, науково-фантастичної та історико-пригодницької літератури.

Народився майбутній письменник 22 травня у 1859 в сім'ї ірландських католиків. З дитинства ріс у творчій атмосфері. Його батько був архітектором та художником, а мама любила писати оповідання, або просто на ходу вигадувати цікаві історії. Артур Дойл неодноразово наголошував, що своєю любов’ю до літератури він завдячує матері.

У сім’ї Дойлів були великі фінансові труднощі й коли хлопчикові виповнилося дев'ять років, багаті родичі запропонували оплачувати його навчання і направили на наступні сім років в єзуїтський закритий коледж Стоніхерст звідки майбутній письменник виніс ненависть до релігійних і класових забобонів, а також до фізичного покарання.

Згодом він продовжує навчання в Единбурзькому університеті, де вивчає медицину. Бувши третьокурсником Дойл вирішує спробувати свої сили у літературі і його перше оповідання «Таємниця долини Сезаз» було надруковане в університетській газеті. Після цього він ще пише ряд оповідань для університетської газети.

1880 року Артур Дойл влаштовується працювати лікарем на судно і проводить сім місяців у плаванні. Після повернення з плавання у 1881 році він починає працювати лікарем, але вже у 1891 році Дойл вирішує зробити літературу своїм основним заробітком і як наслідок він пише ряд оповідань, які виходять друком у найкращих журналах Англії, але справжній усіх і визнання йому принесли романи про пригоди детектива Голмса та доктора Ватсона. Загалом Шерлок Голмс з'являється у 56 оповіданнях і 4 повістях Артура Конана Дойла.

Перший твір про знаменитого детектива — «Етюд у багряних тонах», був опублікований в 1887 році, а остання збірка у — 1927 році.

У 1900 році Конан Дойл відправляється, як лікар на англо-бурську війну. Повернувшись з війни 1902 року він видає книгу «Англо-бурська війна», яка його зблизила з владою.

У 1906 році від туберкульозу помирає його перша жінка, від якої у нього було 2 дітей, а у 1907 році він одружується вдруге.

Всю другу половину 1920-х років письменник провів в подорожах, побувавши на всіх континентах, при цьому не припиняючи активної письменницької діяльності. Заїхавши в Англію лише ненадовго в 1929 році, щоб відсвяткувати 70-річний ювілей. Одразу після святкування Дойл відправився в Скандинавію, але він важко хворіє і повертається до дому, де й помирає 7 липня 1930 року.

Перший переклад творів Артура Конана Дойла на українську мову датується далеким 1922 роком. Багато творів було перекладено за часів радянської влади, але майже усі переклади були цензуровані, а вже за часів незалежної України, такі видавництва, як: «Клуб Сімейного Дозвілля», «Навчальна книга - Богдан», «Рідна Мова» та інші видають твори улюбленого письменника українською мовою з новими якісними перекладами.

Сортувати по
Сортувати по