Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/authors/agata-kristi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Аґата Крісті - книги та біографія

Аґата Крісті

Дама Агата Мері Кларисса Крісті — всесвітньовідома письменниця родом з Англії, яка заслужено вважається «королевою детективів».

Народилася в місті Торки, графство Девон, в заможній родині. Навчалася дома з дитинства проявляла хист до музики.

Під час Першої світової війни майбутня письменниця працює медсестрою у військовому госпіталі, і паралельно вивчала фармакологію. В той самий час, в перервах між чергуваннями, вона починає писати свої перші детективи. За її власними словами, писати вона почала, аби бути схожою на старшу сестру, яка вже на той час мала кілька опублікованих оповідань. Молода авторка думала, що читачі не сприймуть роман і поставляться до нього з упередженням, оскільки автором книги є жінка, і мала намір взяти собі псевдонім Мартін Уест або Мостін Грей. Але видавець переконав її зберегти власне ім'я та прізвище письменниці, він це аргументував, тим, що ім'я Агата було рідкісним і легко запам'ятовувалося. В 1914 році Агата Крісті вийшла заміж за майора Арчибальда Крісті.

У 1920 році у світ виходить перший детектив Агати Крісті — «Таємнича пригода в Стайлз». У цій книзі вперше з’явився улюбленець мільйонів детектив-любитель Еркюля Пуаро, який надалі є героєм 25 романів англійської письменниці.

Наступна книга письменниці про пригоди Еркюля Пуаро вийшла, аж через десять років, роман мав назву — «Вбивство в будинку вікарія».

Попри взаємну прихильність на початку, шлюб Арчібальда і Агати Крісті закінчився розлученням в 1928 році.

У своєму романі «Незавершений портрет», опублікованому в 1934 році під псевдонімом Мері Вестмакотт, Агата Крісті описує події, схожі на її власні.

У 1930 році Агата Крісті виходить заміж вдруге і на цей раз успішно її чоловік сер Макс Маллован. Працює археологом і з того часу Агата Крісті багато часу проводила з чоловіком в Сирії та Іраку в наукових експедиціях. (звідси «східний» цикл її романів): «Вбивство в Східному експресі», «Багдадська зустріч».

Агата Крісті вдало проявила себе і в драматургії — 16 її п'єс були поставлені в Лондоні, за деякими були зняті фільми. Особливим успіхом користувалися «Свідок звинувачення» і «Мишоловка».

В1971 році за свою працю в галузі літератури Агата Крісті була відзначена орденом Британської Імперії II ступеня.

Найпопулярніші її романи: «Вбивство в будинку вікарія», «Н або М?», «Десять негренят», «Таємниця камінів», «Смерть на Нілі», «День поминання», «П'ять поросят», «Смерть у хмарах» та багато інших були екранізовані, деякі з них і по кілька разів.

Не стало письменниці 12 січня 1976 в Веллінгтоні, Оксфордшир.

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» видає твори Агати Крісті українською мовою з новими якісними й не цензурованими перекладами. А починаючи з 2017 року видавництво взяло за мету перевидавати найпопулярніші твори королеви детективів у новому дизайні. Серед читачів найбільшою популярністю користуються такі книги, як «Карибська таємниця», «Кишеня, повна жита», «Вбивство у "Східному експресі"».

Сортувати по
Сортувати по
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image