Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Fsuchasni-ukrayinski-pysmennyky-yakykh-khochetsya-chytaty%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
15.06.2017
Відгук

Сучасні українські письменники, яких хочеться читати

Часи змінюються, і замість старих кумирів приходять нові таланти, які можуть перевершити своїх іменитих попередників. Так було у всіх сферах життя й так буде завжди. Те ж саме можна сказати і про літературний процес сьогодні, коли від добре знайомих імен вже не дочекатися нових творів, але усі звертають увагу на новачків, які тільки починають здійматися на літературний Олімп. Українські письменники відходять від радянських стереотипів та різноманітних комплексів, нав’язаних нашою історією і сьогоденням, та творять нову й сучасну літературу. І цей рух відповідає запитам суспільства, яке теж прагне розвиватися та рухатися вперед.

Дитяча література

Щоб привчити дитину до книг і читання як такого, потрібно з самого дитинства показувати красу та користь від цього процесу. Адже усім відомо, що той, хто читає книги, завжди буде керувати тими, хто дивиться телевізор. Щоб почати прививати любов до літератури, ми пропонуємо придивитися до книг, які пишуть українські дитячі письменники. Зокрема, до вашої уваги хочемо запропонувати твори Оксани Були: «Зубр шукає гніздо» та «Ведмідь не хоче спати». Це яскраві історії для малюків з мінімумом тексту, але цілком зрозумілою історією, переданою через прекрасну графіку. Також цікавим твором для дітей буде видання Катерини Михаліциної «Про драконів і щастя», де у віршованій формі розповідаються історії про драконів. Сучасні українські письменники та їх твори можуть бути цікавими та оригінальними, і це довела Галина Вдовиченко книгою-перевертайкою для дітей «Засинай. Прокидайся». У ній є дві історії, які варто читати перед сном, та ще інші дві для читання після прокидання і для гарного настрою.

Підліткова література

Українські письменники та їх твори торкаються також тем для підлітків. Зокрема, Сергій Гридін написав книгу «Не такий», у якій описав проблеми підлітка з надмірною вагою. У такому віці ця обставина створює багато негараздів, але головний герой вчиться приймати себе таким, який він є, і навіть допомагати іншим. Також цікаві цитати про життя українських письменників, зокрема Фоззі, можна знайти у книзі «Гупало Василь. П’ять з половиною пригод». У ній автор у напівпритчевій формі розповідає історії, які не дозволяють розчаровуватися в житті та пам’ятати, що добро завжди перемагає зло. Ще однією важливою книгою для підлітків може стати «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського. Українські письменники так чи інакше порушують складні теми, але дорослим набагато простіше сприймати такі тексти, оскільки на допомогу приходить життєвий досвід. Для юнацького віку ця книга стане корисною, адже у ній розповідається про шлях молодого музиканта, який втратив батьків, сестричку та слух.

Доросла поезія

Чудові цитати українських поетів та письменників можна знайти у поетичних книгах. У них вміщена есенція мудрості та життєвого досвіду, яким вони хотіли поділитися із читачами. Одним із прекрасних прикладів такого видання є «Хвоя» Павла Коробчука, яка починається віршами про війну, а у наступних розділах автор проходить усі етапи від прийняття до усвідомлення невідворотності болісних подій та спогадів про свою сім’ю. Також чудові вислови про мову українських письменників можна знайти у книзі «Подорожник з новими віршами», за яку її автор Іван Малкович отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка у 2017 році. У ній видавець і поет, зібравши свої найкращі вірші, за словами Костянтина Москальця, показує властиву йому вишуканість простоти і рідкісний ліризм. Також взяти чудові цитати про життя українських письменників можна у книзі «Зима у Тисмениці» Олега Лишеги, куди увійшов майже весь його поетичний доробок та вибрані переклади із американської поезії. Ще у книгарнях можна знайти велику кількість книг, які написали поети, що були засуджені за свою активну проукраїнську позицію. Українські письменники- дисиденти поділилися своїм життєвим досвідом, трансформувавши його у поетичну форму для того, щоб наступні покоління пам’ятали про злочини радянського режиму.

Жанрова література

Якщо вам хочеться почитати чогось такого, що б лоскотало нерви та повністю захопило – такі книги українських письменників також є у нашому асортименті. Зокрема серед них виділяється «Маша, або Постфашизм», де українсько-литовський письменник Ярослав Мельник створив вигаданий антиутопічний світ, у якому люди поїдають… людей. Також до цього списку хочеться додати книги Максима Кідрука та Олександра Михеда. У них можна вибрати чудові цитати українських письменників про життя та пригоди. Ніколи не знаєш, що чекає на тебе через кілька сторінок, і продовжуєш насолоджуватися стрімкими й неймовірними пригодами. Ще одним неординарним письменником, який творить жанрову літературу, можна назвати Сергія Бута та його містичний роман «Листи з того світу», де розповідається історія звичайного львівського студента, який намагається розгадати таємниці минувшини. Цей твір, поза сумнівом, входить до списку «книги українських письменників, які варто прочитати».

Жіночі романи

Окремою категорією треба виділити любовні історії для жінок. Ці видання потрібні для того, щоб відволіктися від щоденного життя та зануритися у цікавий твір, де він і вона відчувають непереборне кохання і завдяки йому проходять усі перешкоди. Український письменник Валентина Мастєрова пише такі твори, а також у неї є гостросоціальні історії, наприклад «Суча дочка». У ній розповідається про дівчину, що пожертвувала своїм щастям заради не своєї дитини, яку взяла на виховання. Але чи віддячить донька, у яку мати вклала всю свою душу, коли виросте? Любовні романи також можуть бути дуже солодкими, і це довела Алла Рогашко своїми творами «Осіннє Рондо місячної ночі», «Крізь безодню до Світла», «Її сукня». Ці історії будуть ідеальними, щоб після роботи та домашніх клопотів відволіктися від щоденних турбот. Книги про кохання повертають віру у красиві історії та хеппі енди, де герої щасливо проживають свій вік.