Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Fsuchasni-ukrayinski-poety%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
14.06.2017
Відгук

Сучасні українські поети

Поезія – ліки для душі. Коли потрібно, вона заспокоїть або ж, навпаки, збурить, надаючи сил для боротьби. У віршах закладена мудрість, потрібна для вирішення особистих проблем, а ще вона звучатиме у тій самій тональності, що потрібна душі читача. Також поезія буває іронічною й у ній дуже чітко підкреслюються недоліки певних людей, ситуацій або ж цілої нації. Але той, хто володіє самоіронією і може посміятися сам над собою, буде мати добре здоров’я та нервову систему. А поезія – природній спосіб заспокоїтися та розслабитися. Саме українські поети солов’їною мовою можуть ніжно та трепетно зачепити струни будь-якої душі.

Розстріляне Відродження

Попри те, що авторів, яких відносять до періоду 20-тих і 30-тих років минулого століття, складно назвати сучасними, своєю творчістю вони зробили величезний прорив для літератури і мови, тому будуть цікавими для сучасного читача. Українські поети та письменники того часу мали нелегку долю, але вони зробили вагомий внесок у культуру українського народу. Серед авторів поетичного слова хочеться звернути увагу на творчість Павла Тичини, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Євгена Плужника та Максима Рильського. Якщо вас цікавить любовна лірика українських поетів, то у цих авторів можна знайти прекрасні рядки, які западуть в душу та зігріють її. Книги з їхніми віршами виходили у видавництві «Основи», а саме у виданні «Розстріляне Відродження. Поезія та проза», а також у видавництві «Смолоскип» під назвою «Розстріляне відродження. Антологія 1917-1933». Також у цьому видавництві вийшли книги з вибраними творами Михайля Семенка та його сучасників. Тими роками українська поезія, проза та культура розвинулися дуже сильно і через це Радянський Союз вбачив у них небезпеку та хотів знищити.

Шістдесятники

Також багато цікавої поезії було написано шістдесятниками. Їхня назва пішла від української національної інтелігенції, що стала культурним феноменом в середині 1960-х років завдяки тимчасовому послабленню комуністичного більшовицького тоталітаризму. Поети-шістдесятники в українській літературі представлені такими персоналіями: Дмитром Павличком, Ліною Костенко, Василем Симоненком, Іваном Драчем, Миколою Вінграновським, Віталієм Коротичем, Борисом Олійником, Василем Стусом та Ігорем Калинцем. Дехто з них продовжив відкрито боротися із системою, через що потрапив до репресивних органів, інші ж пішли у внутрішню резервацію. Також були й ті, хто ціною моральних та ідейних поступок намагалися врятувати власне життя і кар’єру й стали конформістами. Така лірика українських поетів дуже цікава попри те, що вона перебувала під пильним оком радянської цензури. Багато шістдесятників досі живі та продовжують творити, до прикладу Ліна Констенко й Дмитро Павличко. В інтернет-магазині мережі книгарень «Є» ви зможете знайти поетичні книги видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», де надруковані вірші шістдесятників.

Дев’яностники

Молода та незалежна держава Україна повинна була мати своїх поетів. Попри те, що починаючи із шістдесятників нашу культуру наповнювали все нові «…-сятники», незалежність вимагала нових думок, символів та творців. Тоді ще не дуже відомі українські поети, такі як Андрій Охрімович, Борис Щавурський, Василь Махно, Вікторія Стах, Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська, Назар Федорак творили поетичний простір та давали читачам нові сенси. Вони спробували здійснити переоцінку цінностей, а також часто спиралися на сюжетну та мовну епатажність, що була розрахована здебільшого на молодіжну читацьку аудиторію. Тодішня сучасна українська поезія дала поштовх для письма наступних поколінь, адже її тяжіння до рваності текстів, вплив рок-субкультури та неподоланий освітній провінціалізм були притаманні певною мірою також і поколінню перших десяти років наступного століття.

Двотисячники

Чудові цитати українських поетів та письменників можна знайти у поезії двотисячників. Зокрема перша поетична група, чоловіча – це Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук, Олег Коцарев та Дмитро Лазуткін, а також жіноча: Лора Радченко, Альбіна Позднякова, Ірина Шувалова та (дещо осторонь) Оксана Васьків. Менш відомими поетами через різні причини стали Катерина Бабкіна, Таня-Марія Литвинюк, Вікторія Черняхівська, Карина Тумаєва, Ярослав Ґадзінський, Микола Шпаковський та Олег Романенко. Українські поети Луганська представлені найкраще творчістю Любові Якимчук, яка свого часу належала до луганського літературного угрупування «Стан». Також серед двотисячників хочеться виділити таких авторів, як Андрія Любку, Артема Полежаку та Вано Крюґера. Вони є доволі медійними та розкрученими персонами в сучасній поетичній тусовці, кожен з них має власний стиль. Поетичні книги усіх цих авторів можна придбати в інтернет-магазині мережі книгарень «Є».

Нове поетичне покоління

Про них майже ніхто не говорить в академічних колах, але вони існують – двітисячідесятники. Українські поети, вислови яких вже поступово розбираються на цитати та які пишуть про зміни у суспільстві – війну, розпад символів УРСР, економічний розпач та особистісні трагедії. До таких авторів сміливо можна віднести Мирослава Лаюка, Олену Герасим’юк, Михайла Жаржайла, Вікторію Дикобраз, Женю Морі, Скорика, Катерину Танчак. Дехто з них ще навіть не має поетичних книг, але попри те сучасна молода українська поезія, яку вони представляють, розквітає у нас на очах. Зокрема, ми рекомендуємо переглянути збірки Олени Герасим’юк «Глухота», Вікторії Дикобраз «Семантика наших прекрас» і «Необхідне підкреслити», Мирослава Лаюка «Осоте!» і «Метрофобія». Усі ці книги допоможуть побачити нове поетичне покоління у всій красі, з притаманною їм трагічністю і поєднанням римованої та неримованої поезії. Українські поети представлені в асортименті книгарні надзвичайно широко – від Розстріляного Відродження до молодих паростків сучасної поезії. Мережа книгарень «Є» презентує на своїх полицях найкращу українську поезію!