Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Fpokaz-filmu-znajty-obrazy-u-knyharnyakh-e-z-nahody-75-kh-rokovyn-ubyvstva-bruno-shultsa%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
27.12.2017
Відгук

Показ фільму «Знайти образи» у Книгарнях «Є» з нагоди 75-х роковин убивства Бруно Шульца

Книгарня «Є» та Кіностудія Беньяміна Ґайслера запрошують долучитися до всесвітнього показу фільму «Знайти образи» (Німеччина, 2002, реж. Беньямін Ґайслер, 106 хв), що відбудеться 19 листопада як частина масштабного проекту, в рамках якого фільм побачать мешканці 100 міст в усьому світі. Фільм демонструватиметься мовами оригіналу з українськими субтитрами.

Письменник і художник, який народився австрійцем, все життя вважався поляком і помер євреєм. Він став сенсацією в Польщі після виходу збірок оповідань «Вулиця крокодилів» і «Санаторій під клепсидрою». Дробиччанин Бруно Шульц важається одним з найвпливовіших письменників ХХ століття. Але водночас він письменник, про якого довгий час було відомо дуже мало. А його магнум опус «Месія» до сих пір не знайдений. У 1942 році під час німецької окупації Бруно Шульц намалював низку фресок на казкові мотиви для дитячої кімнати СС-Гауптшарфюрера та члена Айнзатцкоммандо Фелікса Ландау. Однак це не врятувало його – есесівці вбили Шульца 19 листопада 1942 р.
Попри інтенсивні повоєнні пошуки, стінописи вважалися зниклими, доки 9 лютого 2001 року на них не натрапив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. У травні 2001 р. представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту Яд Вашем вилучили фрагменти стінописів, спровокувавши цим кроком запеклу міжнародну суперечку.
«Знайти образи» фіксує перебіг пошуків, відкриття і раптове зникнення Шульцових образів, відтворюючи з поокремих деталей сюжет одного з найсуперечливіших музейних надбань останніх років. Яд Вашем заявив про своє моральне право зберегти малюнки. Натомість представники офіційної України та Польщі тлумачать вилучення як злочин. Та що кажуть самі євреї-дрогобиччани? Цей фільм дає можливість глядачеві стежити за заплутаною мозаїкою відомих і невідомих розповідей очевидців про Бруно Шульца та його останні дні.
Всесвітній показ «100 кінотеатрів в пам’ять про Бруно Шульца» має на меті створити міжнародний проект, націлений на взаємозв’язок та пам’ять. У неділю, 19 листопада 2017 з нагоди 75-ї річниці з дня вбивства Бруно Шульца документальний фільм, який завоював багато кінонагород, зможуть подивится глядачі в усьому світі. Це відбуватиметься рівно через 15 років після світової прем’єри фільму в Центрі єврейської історії в Нью Йорку. «Знайти образи» буде представлений на 11 мовах в понад 80 містах Австрії, Бразилії, Еквадору, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Іспанії Македонії, Мексики, Нідерландах, Польщі, Росії, США, Швейцарії, Чехії та України.
Трейлер фільму: www.youtube.com.

Бьямін Ґайслерен народився 1964 року в Німеччині. Свій шлях у кінематографі розпочав як редактор документальних і художніх стрічок «Приневолений Бродвеєм» Нейла Симона, «Простий чоловік» Гела Гартлея, «Поганий лейтенант» Абеля Феррари. Згодом Ґайслер сам почав знімати документальні фільми, спеціалізуючись на тривалих пошукових проєктах. Беньямін Ґайслер є автором таких стрічок, як: «Бусмани в лісі» (1990), «Вінченцо Флорідія або остання троянда Ното» (1995), «Викривлений час» (1999), «Знайти образи, (2002), «Втрачені образи – втрачена памʼять?» (2009) та «Мессіна» (2016). З нагоди 70-річної річниці вбивства Бруно Шульца у 2012 році Беньямін Ґайслер здійснив мультимедійну реконструкцію розписаної за мотивами казом кімнати. Інсталяцію було показано на кількох виставках у Німеччині. Живе і працює в Гамбурзі.

Розклад показів:
Київ (вул. Лисенка, 3) – 18:30
Вінниця (вул. Соборна, 89) – 16:00
Дніпро (вул. Глінки, 15) – 18:00
Івано-Франківськ (вул. Незалежності, 31) – 18:00
Луцьк (вул. Лесі Українки, 30) – 16:00
Запоріжжя (просп. Соборний, 137) – 16:00
Рівне (вул. Короленка, 2) – 18:00
Тернопіль (вул. Валова, 7-9) – 18:00
Харків (вул. Сумська, 3) – 18:00
Хмельницький (вул. Проскурівська, 2) – 18:00

Вхід вільний.