Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Ffrantsuzki-dokumentalni-strichky-u-knyharnyakh-e%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
09.11.2017
Відгук

Французькі документальні стрічки у Книгарнях «Є»

17-25 листопада мережа Книгарень «Є» та заклади Альянс Франсез в Україні проводять цикл лекцій, кінопоказів та дискусій на вшанування пам’яті українських євреїв у Другій світової війні.

Показ фільму «Тим, що прийдуть після нас» за участю його творців
Через сімдесят років після Голокосту Єва Бюшвальд приїздить до Ковеля – рідного міста її родичів по лінії матері. Ми разом з нею здійснимо цю подорож, то поринаючи у минуле, то повертаючись до сьогодення, спілкуючись з живими та згадуючи померлих. Ми вирушимо на пошуки її двоюрідного діда, вбитого німцями у 1942-му році. Це розслідування приведе нас слідами ковельських євреїв туди, де вони жили, і туди, де їх було вбито. У Ковелі не залишилося сьогодні жодного сліду їхнього перебування, жодної ознаки, яка б нагадувала про скоєні в цьому місті злочини. Чи не забув Ковель «своїх євреїв» ?
Друга світова війна мала вкрай нищівні наслідки для України, особливо для єврейської громади: близько півтора мільйони євреїв було вбито, з них більша частина загинула від куль айнзатцгруп (мобільних каральних загонів),підрозділів Ваффен-СС, німецької поліції та місцевих колаборантів. Крізь призму історії одного містечка, яке, здається, забуло своїх померлих, автори стрічки намагаються оживити пам’ять про українських євреїв.
Показ фільму відбувається в рамках Фестивалю «Місяць документального кіно», який проводиться Францією в різних країнах світу: www.moisdudoc.com.

Програма сеансів та зустрічей:
П’ятниця, 17 листопада, о 18.30 – ЛЬВІВ (просп. Свободи, 7)
Неділя, 19 листопада, о 18.00 – ЛУЦЬК (вул. Лесі Українки, 30)
Понеділок, 20 листопада, о 18.00 – РІВНЕ (вул. Короленка, 2)
Вівторок, 21 листопада, о 18.30 – КИЇВ (вул. Лисенка, 3)
Середа, 22 листопада, о 18.30 – ХАРКІВ (вул. Сумська, 3)
Четвер, 23 листопада, о 18.30 – ДНІПРО (вул. Глінки, 15)
П’ятниця, 24 листопада, о 15.30 – ЗАПОРІЖЖЯ (просп. Соборний, 137)

Лекція-дискусія за участю журналістки Стефані Труяр (Франція) та показ репортажу «Якщо я колись повернусь. Віднайдені листи Луїзи Піковські»
У 2010 році під час переїзду ліцею ім. Жана де Лафонтена, що був розташований у 16-му окрузі Парижа, у старій шафі були знайдені листи та фотографії, які були заховані там упродовж багатьох десятків років. Вони належали колишній учениці ліцею – Луїзі Піковскі. Кілька місяців поспіль юна ліцеїстка українського походження (її батько був родом з Миколаєва) листувалася зі своєю вчителькою мови та літератури. Останній лист був датований 22 січня 1944 – днем, коли її заарештували разом з родиною. Після ув’язнення у концтаборі в Дрансі батько, матір та четверо дітей були депортовані до Аушвіца. Звідти вони вже не повернулися.
Дізнавшись про цю знахідку, журналістка каналу «France 24» Стефані Труяр взялася допомогти викладачці навчального закладу Халіді Хатчі відтворити життєвий шлях дівчинки. За документами Луїзи вони знайшли свідків, віддалених родичів та колишніх учнів ліцею. Так з’явився документальний веб-сайт, який розповідає про їхню працю з відновлення історичної пам’яті іповертає, нарешті, слово Луїзі – надзвичайно обдарованій учениці, яка так і не змогла прожити яскравежиття, до якого її готувала доля.
Саме цю роботу з відтворення колективної пам’яті за допомогою листування між єврейською дівчинкою та її вчителькою і має представити Стефані Труяр під час лекцій-дискусій, які відбудуться у восьми містах України з 17 до 25 листопада 2017 року.

Захід відбувається у партнерстві з мережею Альянс Франсез в Україні, France 24 та RFI.
Для ознайомлення з фотоматеріалами звертайтеся до веб-сайту (французькою мовою): webdoc.france24.com.

Програма лекцій-дискусій:
П’ятниця, 17 листопада, о 18.00 – ВІННИЦЯ (вул. Соборна, 89)
Субота, 18 листопада, о 18.30 – ЛЬВІВ (просп. Свободи, 7)
Понеділок, 20 листопада, о 18.00 – ЛУЦЬК (вул. Лесі Українки, 30)
Вівторок, 21 листопада, о 18.00 – РІВНЕ (вул. Короленка, 2)
Середа, 22 листопада, о 18.30 – КИЇВ (вул. Лисенка, 3)
Четвер, 23 листопада, о 18.30 – ХАРКІВ (вул. Сумська, 3)
П’ятниця, 24 листопада, о 18.30 – ДНІПРО (вул. Глінки, 15)
Субота, 25 листопада, о 15.30 – ЗАПОРІЖЖЯ (просп. Соборний, 137)