Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Ffentezijni-knyzhky-ta-de-yikh-shukaty%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
11.08.2019
Відгук

Фентезійні книжки та де їх шукати

Багато хто із нас хотів би жити у фантастичних світах, де всі проблеми можна було б вирішити силою думки або промовивши декілька чарівних слів. На жаль, таке буває тільки у книжках, але поринути у таку книжку не менш захопливо та чарівно. Ця добірка саме про такі книжки, а історії у них тільки для справжніх мрійників та щирих фанатів фентезі. Фентезійний «young adult» часто починається як добра і мила казочка, а згодом розростається у величезні цикли протягом яких їхні головні герої дорослішають разом зі своєю читацькою аудиторією. Що загалом взагалі притаманно підлітковій літературі, але саме цей хід приваблює читачів різної вікової категорії до прочитання.

Книжки про фентезі

ec20ea60_25ca_11e7_80c5_000c29ae1566_833bdb33_76de_11e7_80cf_000c29ae1566.jpgЯскравим прикладом таких циклів є «Гаррі Поттер» Джоан Ролінґ. Навряд ви знайдете багато людей, які хоча б не чули про хлопчика, який вижив. Історія про юного чарівника сколихнула ледь не увесь «всесвіт», а продажі книжок та фан-база досі ростуть. Джоан Ролінг - письменниця, шо виростила вже ціле покоління відданих фанатів, які вже навіть у свої 25-30 років очікують листа із Гоґвортса – школи магії та чаклунства.

часодії.jpgЩе одним фентезійним циклом відзначилася українська авторка Наталія Щерба. Її «Часодії» - це унікальний часовий світ, де точиться жорстока боротьба за владу над часом. Головна героїня, відчайдушна дівчина, яка дізнається, що її батько - маг із світу створеного часовою магією. Завдання Василини врятувати два світи від знищення. Магія ж у всесвіті “Часодіїв” унікальна і самобутня, а неймовірна фантазія Наталії Щерби досі створює книжки, не схожі на жодне інше фентезі.

мандрівний замок хаула.jpg“Мандрівний замок Хаула” Діани Вінн Джонс — це фентезі, яке читають за шкільною програмою й у нас. Перша книжка із трилогії про “Мандрівний замок” оповідає історію про дівчинку, яка живе в казковій країні, де русалки, відьми та собаки, які вміють розмовляти — буденність. Тому коли зла відьма перетворює Софі на бабусю, вона змушена відправитися у замок чарівника Хаула і пройти безліч випробувань, щоб зняти прокляття.

Ізвіродухи.jpgснують фентезійні цикли, які створюють групи авторів. “Звіродухи” — один із них. Ердас — світ, де четверо дітей прикликали духів тварин із легендарної Полеглої Четвірки. І, згідно канонам жанру, герої боротимуться проти зла протягом цілого циклу разом зі своїми звіродухами. Але, тим не менш, сюжет дуже захопливий та неординарний, чим і може привабити своїх читачів та не відпускати до останньої книжки.

багряна королева.jpgСуворий постапокаліптичний світ із поділом суспільства на червоних (нижчих) та срібних (вищих) — все це про “Багряну королеву” Вікторі Авеярд. Цикл книжок про дівчину Марі, яка піднімається із найглибшого “дна” до верхівки панівної еліти. Героїчні вчинки, політичні інтриги, революційний дух та палке кохання — ця антиутопія сподобається любителям жанру і не тільки.

шістка воронів.pngПисьменниця Лі Бардуґо відома у нас своєю дилогією “Шістка воронів”, яка зібрала низку нагород за краще фентезі для підлітків. Чудово прописаний світ, що не перегукується із жодним з канонічних (як це часто буває). Головні герої — не ідеалізовані персонажі, а справжні покидьки, які навіть у спільній справі переслідують тільки власні цілі. Карколомний сюжет із купою деталей і неочікуваними поворотами подій. Книжка беззаперечно стане для вас одним із улюблених міських фентезі.