Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Fdobirka-knyzhok-pro-oun-upa%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
23.07.2019
Відгук

Добірка книжок про ОУН-УПА

Книги про ОУН-УПА захоплюють безмежною відданістю її членів, мужністю українських інтелігентів, селян і робітників, які в один момент перетворювались на легендарних героїв української революції. Книги розповідають про визвольний рух, який не спинився після поразки національної революції, а трансформувався у збройне підпілля, яке продовжувало боротьбу проти всіх держав, що намагалися завадити відновленню української державності. Представники УПА боролись не лише всіма доступними методами, але без сумнівів віддавали свої життя.

Книжки про ОУН-УПА

У книжках про ОУН-УПА вирує безліч секретів, оригінальних образів і незвичайних доріг. Одна з цих доріг призведе до тихого мальовничого місця на Тернопільщині, де відбуваються гучні події. Друга відкриє кілька шляхів до пошуків свободи і щастя. А інша перенесе уяву в прикарпатські села у роки окупації і дозволить пережити величезну гаму почуттів, не рухаючись з місця. Ці дороги геть різні, але їх об’єднує одне – захоплюючі історії, сповнені таємниць.

зродились ми великої години.jpgКнига Вахтанга Кіпіані «Зродились ми великої години» дихає нам в обличчя свіжими фактами, реальними подіями і сумними сторінками реальних життів. Правдиві історії, які часто викручували, подавали з вигідних сторін і позбавляли можливості дізнатись правдиву історію у всій її багатогранності.

музей покинутих секретів.jpgДуже складно розкривати теми, які раніше замінювалися політичними штампами, позбавити історію міфів і стереотипів, що існували в радянських підручниках. Не просто осмислити минуле по-новому і дати відповіді на дошкульні питання, відшукуючи правду про цей складний період нашої історії. «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко якраз і розповідає про те, що нелегко відтворити в колективній пам’яті аутентичний перебіг подій.

Червоний.jpgГерої книг про ОУН-УПА ставали свідками, як руйнувалася державність, бачили невдалі наступи армії на позиції ворогів, змушені були переховуватися від переслідування владою. Звідси й різні світогляди, сюжети, інтерпретації можливих подій. Так, письменник Андрій Кокотюха зміг написати художній роман про УПА «Червоний», у якому немає негативних чи позитивних персонажів. Завдяки дещо відстороненому погляду автору вдалося уникнути пафосу і зайвих емоцій, але зберегти патріотичну складову.

бандерівці. 200 історій.jpgКнижка «Бандерівці. 200 історій» — про те, як герої знаходили Україну в людині, родині, спільноті, традиціях минулого, в омріяному майбутньому та у вірі, що інтереси народу влада вважатиме за свій найвищий обов’язок. І під час читання мимоволі починаєш дивитися на світ очима кожного персонажа. Тому що вони всі звичайні люди. Зрозуміти, чому люди взялися за зброю, їхні підстави і мотиви – ось що стало головним, наріжним каменем підмурку, на яких побудовані книги. І саме брак єдності призводив до фатальних поразок навіть тоді, коли спершу заповідалося на тріумфальну перемогу.

чорний ліс.jpgКнижки про бандерівців, у яких авторам вдалося написати про найскладніший регіон України в його найсуперечливіший період. Романи, за якими можна цілком вчити історію. Романи, які підійняли купу важливих питань, і на більшість з них дали відповіді. Романи, які поставили на шальки терезів три категорії: Віру, Життя та Кохання. І кожен герой, в якого були абсолютно різні уявлення про три фундаментальні основи людського буття, намагався обрати. Бо в умовах, коли світ поринув в хаос жорстокості, мати все – недозволена розкіш. Однією з таких книжок є «Чорний ліс»Андрія Кокотюхи, де головні герої опиняються в суперечливих умовах і мають приймати доленосні рішення.