Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fnews%2Fdo-dnya-nezalezhnosti-ukrayinski-avtory-i-kultovi-knyhy-yakymy-my-pyshayemosya%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
23.08.2019
Відгук

До Дня незалежності — українські автори і культові книги, якими ми пишаємося

День Незалежності — чи не найголовніше свято для держави та її громадян. Часто література рухає громадською думкою та відіграє важливу роль у становленні держави. Тому напередодні загальнонаціонального свята ми вирішили розповісти про книжки, якими досі зачитуються та пишаються українці.

Українська класика яку варто почитати

«Байки Харківські»

байки харківські.jpgГригорій Сковорода – видатний український педагог, філософ та поет. Його сміливо можна назвати творцем жанру байок. Саме через ці короткі, повчальні, часто із філософським підтекстом твори автор відомий серед дітей та молоді, адже їх досі читають за шкільною програмою. «Байки Харківські» - це збірник із тридцяти байок, які знайдуть відгук у ваших серцях і будуть актуальними на довгі часи.

«Лісова пісня»

лісова пісня.pngУкраїнська класична література ніколи б не була цілісною без Лариси Косач — однієї із найвідоміших українок, фундаментальної письменниці, яка взяла собі псевдонім — Українка, бо передовсім цінувала та любила свою країну. З під пера авторки вийшла неймовірна кількість чудових текстів. «Лісова пісня» — це п’єса, яка складається із трьох дій, а також є одним із перших прообразів українського фентезі. За цим твором готується мультиплікаційна адаптація, а образ мавки є втіленням щирої української любові та віри у краще.

«Чорний ворон»

чорний ворон.jpgТоп книг українських авторів не може обійтися без «Чорного ворона» Василя Шкляра. Твір заснований на реальних подіях про українських повстанців у Холодному Яру. Переповнений революційним духом та прагненням до свободи. Герої роману — справжні патріоти, які поклали життя за вільну Україну і передали її нащадкам. Не дивно, що книжка розходиться багатотисячними тиражами щороку.

«Ворошиловград»

ворошиловград.jpgНайпопулярніші книги українських письменників щороку нагороджуються різними літературними преміями. Книжка, яка зібрала чи не найбільшу кількість різних відзнак, зокрема «Книга десятиліття BBC» – «Ворошиловград» Сергія Жадана. Це книжка із живим сюжетом про чоловіків, які борються за своє та жінок, які вміють по справжньому кохати. Германовому старшому братові належить бензоколонка у місці їхнього спільного дитинства. Та коли Гєра туди повертається, йому випадає «розрулити» незакінчені братові справи та з головою поринути у спогади про таке солодке і давно забуте минуле, яке все одно залишається його частиною. Коли гуртувалися у дворі, а не у соціальних мережах, а відчуття дружнього плеча і підтримки було важливішим за вподобайки.

«Записки українського самашедшого»

записки українського самашедшого.jpgІ як же не згадати про живого класика української літератури, одну із нечисленних поетес, рядки якої цитують та зачитують на пам’ять – Ліна Костенко. Її єдиний на даний момент прозовий твір «Записки українського самашедшого» здійняв хвилю схвальних і критичних відгуків. Це книжка, яку однозначно потрібно прочитати кожному, бо вона буде актуальною до того часу, поки народ терпітиме і спостерігатиме, як це робить головний герой.