Українська міфологія. Духи, персони, обряди

Код: ІЛ-00030655
-28%
Паперова книга
В наявності

Sale Image

Special Price 361 грн Regular Price 502 грн
Доставка
від 0
Nova Poshta
Нова Пошта
від 0 до 60 грн
на відділення
60 грн
для замовлень від 799 грн
безкоштовно

в поштомат
55 грн
для замовлень від 599 грн
безкоштовно
UkrPoshta
Укрпошта
від 0 до 39 грн
на відділення
39 грн
для замовлень від 349 грн
безкоштовно
Meest
Meest Пошта
від 0 до 50 грн
на відділення
50 грн
для замовлень від 499 грн
безкоштовно
Оплата
Післяплата, карткою
Money
Післяплата
на пошті при отриманні замовлення
visa
mastercart
Картою
оплата картою на сайті
Знижка 28%, встигни!
Залишилось:
Автор Олексій Кононенко
Видавництво Фоліо
Рік видання 2023
Мова Українська
Показати все

Анотація "Українська міфологія. Духи, персони, обряди", Олексій Кононенко

У цьому виданні докладно розповідається про міфологічних духів і персон, котрим притаманна надлюдська магічна енергія, здатність перевтілюватися, від яких залежало життя наших предків. Посередниками у спілкуванні давніх слов’ян з божествами, духами природи, нечистою силою були надзвичайні персони: жерці, волхви, знахарі, чаклуни, відьмаки… Треба було умилостивити їх, налагодити з ними добрі стосунки. А весь простір від дому до лісу наші пращури «заселяли» домовиками, водяниками, марами, вовкулаками, мавками. Про всіх цих істот і йдеться у цій книжці. Окремі розділи присвячені обрядовій їжі наших предків, хворобам і лікувальним засобам, щоб позбутися їх. Українська міфологія — це окремий фантастичний світ! Русалки, мавки, вовкулаки, домовики, чугайстери — ці міфічні істоти зачаровують і привертають увагу. Згадайте пантеон язичницьких богів: Перун, Дажбог, Лада, Стрибог, Мокош, Велес... Цікаво про них дізнатись?

Видання «Українська міфологія. Духи, персони, обряди» познайомить вас із цікавим світом української демонології. Попри те, що Київська Русь була охрещена ще в 10 столітті, язичництво залишалось важливим для більшості мешканців територій України ще дуже довгий час. Сьогодні язичницькі елементи присутні в народних казках та обрядах, вони трапляються на сторінках художньої літератури.

Перед вами великий міфологічний словник, що в алфавітному порядку згадує про різноманітних створінь та пов’язані з ними історії та обряди. На сторінках книжки на читачів чекають відоміші завдяки художній літературі створіння арідник, мавка, чугайстр, а також менш знайомі, але не менш цікаві сили природи.

«Українська міфологія. Духи, персони, обряди» Олексія Кононенка стане в пригоді дослідникам української культури та корисним демонологічним словничком для широкого кола читачів, який, будучи під рукою, прояснить вам історію й значення різних цікавих язичницьких створінь. Щоб розширити свої знання про український язичницький спадок радимо також звернутись до видань «Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи» та «Українська демонологія». Ці книги ви знайдете в інтернет-магазині Книгарня «Є» та в мережі наших фізичних крамничок за найкращою ціною.

Write Your Own Review
Українська міфологія. Духи, персони, обряди

Оцініть книжку вибравши відповідну кількість зірок

Цікавість книги

Якість книги

Українська міфологія. Духи, персони, обряди

По той бік звичайного світу, або українська міфологія.

У давні часи люди не могли збагнути багато речей, тож прагнули пояснити явища й персоніфікувати їх, таким чином з’явилась велика кількість добрих й злих духів, згадки про яких й дотепер залишаються у побуті, літературі та культурі. Новинка «Українська міфологія. Духи, персони, обряди» стала цікавим й пізнавальним читанням, на сторінках якого автор Олексій Кононенко розкриває цікаві факти про унікальність українських міфів, їхню символіку та вплив на сучасність. З першого розділу ви потрапляєте у світ стародавніх переказів й цікавого культурного спадку, більше дізнаєтеся як про відомих (Барабашка, Домовик, Зимник) та й маловідомих міфічних постатей (Лоскотун, Дика баба, Одмінок, Сатанаїл) та інших. Цікавою була й інформація про обрядову їжу та напої, які виступають не тільки елементами побуту, але й важливими символами.

Книга зацікавить етнографів, культурологів та звичайних людей, які прагнуть більше дізнатися про культуру й міфічну сторону України.