Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/rozmova-z-maksymom-ostapenkom-svyatylyshche-observatoriya-braharnya-bronzovoyi-doby-na-o-khortytsya/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Розмова з Максимом Остапенком «Святилище - обсерваторія «Брагарня» бронзової доби на о. Хортиця»

Розмова з Максимом Остапенком «Святилище - обсерваторія «Брагарня» бронзової доби на о. Хортиця»

Книгарня «Є» та Національний заповідник «Хортиця» запрошують на розмову з  генеральним директором Національного заповідника «Хортиця» Максимом Остапенком «Святилище – обсерваторія «Брагарня» бронзової доби на о. Хортиця». Захід відбудеться 24 січня. Початок – о 18:30. Модератор – В'ячеслав Зайцев.

З 1993 року, протягом декількох сезонів, на висоті Брагарня, проміж балками Молодняга та Совутин, під керівництвом Максима Остапенка було розкопано археологічну пам’ятку епохи бронзи «Брагарня». Дослідження доводять, що хронологічні рамки побудови та подальшого використання – ХХ – XV ст. до н.е. Ця археологічна знахідка є комплексом з кіл, викладених камнем, які,  ймовірно, ототожнюють Сонце, Місяць та зорі. Оскільки «Брагарня» зорієнтована на схід сонця, то, на думку дослідника, є стародавнім календарем, на взірець Стоунхенджу у Великобританії. Загалом острів Хортиця багатий стародавніми святилищами – найстаріші побудовані ще в епоху енеоліту, приблизно 7 тисяч років тому.

Про всі аспекти дослідження святилища-обсерваторії «Брагарня» та інші археологічні пам’ятки розповість Максим Остапенко – генеральний директор Національного заповідника «Хортиця», кандидат історичних наук.

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, проспект Соборний, 137 24.01.2020 18:30
Учасники: 2
  • - Максим Остапенко
  • - В'ячеслав Зайцев (модератор)
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 21:00 15.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%