Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/prezentatsiya-ukrayinskoho-perekladu-zbirky-mistychnoyi-prozy-roberta-chembersa-korol-u-zhovtomu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація українського перекладу збірки містичної прози Роберта Чемберса «Король у жовтому»

Презентація українського перекладу збірки містичної прози Роберта Чемберса «Король у жовтому»

Книгарня «Є» та «Видавництво Жупанського» запрошують на презентацію українського перекладу збірки містичної прози Роберта Чемберса «Король у жовтому».

Роберт Вільям Чемберс (1865–1933) – американський письменник і художник, продовжувач традицій химерної і готичної літератури, започаткованих Едґаром По та Амброузом Бірсом. 

Попри те, що Роберт Чемберс ще за життя зажив слави успішного й талановитого письменника, в чиєму творчому доробку близько дев’яноста опублікованих книжок, найвідомішою його книжкою і понині залишається збірка оповідань «Король у жовтому». Ці твори значною мірою вплинули на всю світову літературу в жанрах містики й жахів, здобувши цілу армію поціновувачів дивовижного й таємничого світу Жовтих міфів, створеного генієм Роберта Чемберса. Дослідник фантастичної літератури Еверет Блейлер називає книжку «найважливішою в американській традиції горору», Говард Філіпс Лавкрафт у своєму відомому есеї «Надприродний жах у літературі» захоплено відгукується про «Короля у Жовтому» і цим увічнює творчий спадок Чемберса у царині літератури жахів, а творці надзвичайно успішного серіалу «Справжній детектив» складають пошану Чемберсові, наповнивши свій сюжет багатьма алюзіями і посиланнями на «Короля у Жовтому». 

Центральним елементом, який пов’язує між собою першу частину оповідань збірки, є загадкова і заборонена книжка «Король у жовтому», прочитавши яку, люди втрачають глузд і коять жахливі речі. Другу ж частину збірки становлять реалістичні і почасти автобіографічні оповідання, присвячені Франції і рокам навчання Роберта Чемберса у Національній вищій школі красних мистецтв у Парижі. Написані легким і дотепним стилем, вони змальовують сповнене романтичних почуттів і легковажних витівок богемне життя студентів-художників у Парижі початку ХХ сторіччя.

Твір презентують:

Євген Лір – письменник, перекладач, автор післямови. 

Олександр Завара – письменник, літературний оглядач.

Обов'язкова попередня реєстрація за телефоном 096 367 95 13.

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, просп. Соборний, 137 26.01.2018 18:30
Учасники: 2
  • - Євген Ліра
  • - Олександр Завара
0
Поділитись
Отримай знижку